WebExpo 2013 se hlásí o slovo lámanou angličtinou a sbírá náměty na přednášky

WebExpo dnes rozeslalo zimní newsletter, kde oznámilo spuštění webu pro další ročník. WebExpo Prague 2013 proběhne 19. – 21. září. I letos bude konference pokrývat tři hlavní témata byznyz, design a vývoj. Letošní ročník chystá oproti předchozím podstatnou změnu, jak loni Vašek Stoupa slíbil, hlavním (a pravděpodobně jediným) jazykem tohoto ročníku bude angličtina.

WebExpo opustilo komunikaci v češtině tweetem s lámanou angličtinou, což si na Twitteru hned vysloužilo řadu poznámek

Snad je to ale tak dobře, požadavek bezchybné angličtiny by mohl zbytečně odradit nejednoho skvělého přednášejícího. A já volám spolu s Martinem Malým Anglicky radši špatně, než vůbec. Doufejme, že se na WebExpo dobří čeští přednášející přihlásí, i kdyby se mělo jednat o jejich první přednášku v angličtině vůbec. Jedná se o největší změnu, kterou WebExpo za celou svou historii udělalo, doufejme, že dopadne dobře.

Vašek Stoupa a Jeanne Trojan oslovili návštěvníky i přednášející v krátkém videu.

http://www.youtube.com/watch?v=djKTm2HEOKM

Do konce března můžete zasílat návrhy na přednášky. A to nejen na vlastní přednášky. Na zadané téma můžete navrhnout jakéhokoliv přednášejícího, můžete kupříkladu navrhnout Františka Fuku na (jeho oblíbené) téma ženské myšlení a doufat, že vám to organizátoři a František schválí. Navržená témata si můžete prohlédnout. Pokud se chcete přihlásit s vlastní přednáškou, vyplňte přihlášku pro přednášející.

WebExpo také mění hashtag, místo léta zaběhlého #webexpo se bude od teď používat #wxprague.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 1

Přehled komentářů

jirin
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=7244