WebExpo 2015 představuje své hvězdné spíkry

Letošní konference WebExpo, která proběhne 19. a 20. září v paláci Lucerna a v kině Světozor, nabídne přes 70 přednášek o web developmentu, designu i aktuálních zásadách online byznysu. Pražské publikum tak bude mít jedinečnou příležitost zažít vystoupení mnoha renomovaných spíkrů ze zahraničí i z domácí scény. Do konce měsíce jsou v prodeji vstupenky za 3600 korun, od června se cena lístku zvýší na 3800 korun.

Esa z oblasti developmentu

Britský webový developer Jeremy Keith, jenž před 10 lety spojil své jméno se značkou Clearleft, si pro WebExpo 2015 přichystal přednášku s výmluvným názvem Enhance! Své vystoupení zaměří na hledání rovnováhy mezi programováním složitých webů a udržením jednoduchého uživatelského prostředí.

Kanaďan Johnny Rodgers chce svou přednáškou Flexibility and rigidity in front-end architecture vyvolat diskuzi o kompromisech mezi užíváním frameworků, testováním, vedením dokumentace a potřebou pohotově reagovat na rychlý vývoj trhu. Designér a vývojář v jedné osobě na WebExpo 2015 předvede, co znamená být zakladatelem firmy Creative Creature.

Téma Architecting resilient front-ends zazní z úst dalšího Angličana Andyho Huma, žádaného vývojáře webů a aplikací, v jehož CV nechybějí zkušenosti z firem Microsoft, The Guardian, Clearleft nebo Twitter.

Kanadský expert na databáze Morgan Tocker se s publikem podělí o své zkušenosti s novým datovým typem JSON a novou sadou funkcí pro práci s JSON dokumenty, dostupnými úložišti a možnostmi indexování.

Špičkoví designéři

Angličan Cennydd Bowles, vůbec první designér Twitteru, který nepochází ze Spojených států, nabídne přednášku s vizionářským názvem Product Design for Tomorrow. Jeho prezentace upozorní na fakt, že zavedené metody a nástroje user experience designu stěží udrží krok se současností, natož aby byly vyhovovaly nárokům následujících let.

Dominika BlackAppl je jednou z předních designérek Silicon Valley. Má za sebou úspěšnou spolupráci s Apple, byla součástí kalifornského týmu designérské a inovační firmy IDEO. Dnes tvoří pod vlastní značkou BlackApple. Do Prahy přijede s přednáškou Design for Entrepreneurial World, v níž přiblíží dnešní roli designéra technologických produktů a zároveň vysvětlí, jak se proměnily designérské služby od posledního vzestupu start-upů v Sillicon Valley.

Švédský designér Tobias Ahlin se ve své prezentaci nazvané Staying Relevant In An Animated Future zaměří na význam animace v digitálním světě a poradí, jak jejích výhod co nejlépe využít.

Byznysové ikony

Zpovídané budou na letošním WebExpu také manažerské celebrity. Hosty rozhovorů Oldy Neubergera a Petra Koubského budou šéfka českého Googlu Taťána Le Moigne nebo spoluzakladatel společnosti AVAST Software Eduard Kučera.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=14930