14 komentářů k článku Windows 8: prohlížeč v Metro bude bez Flashe i Silverlightu:

 1. Alois.Janicek

  Mě to nevadí

  IE 10 podle všeho (html5test.com, má aktuálně 300 bodů) bude velmi HTML 5 friendly a jestli W8 „zaplevelí“ v budoucnu tablety, vždy raději použiju HTML 5 než Java, Flash a Silverlight ;)

 2. koubel

  flash bude v Metro aplikacích podporován

  S flashem to není tak docela pravda, podle této zprávy bude flash v metro aplikacích podporován prý nějak zkrze AIR.

  1. Anonym

   Re: flash bude v Metro aplikacích podporován

   Uf, nekdo tu nechape psany text. Tady se mluvi o internetovem prohlizeci, ktery ma Metro. To, ze pujdou delat Flash app skrz AIR pro Metro, je uz uplne jina vec… Uf, hruza kolik lidi nerozumi psanemu textu….

   1. vako

    Re: flash bude v Metro aplikacích podporován

    Ano, ale v principu jde asi o to, že pokud někdo udělá flash app, tak se tato bude dát spustit a bude se chovat jako každá jiná Metro aplikace, jen se bude muset instalovat. Co nepojede budou takové ty in page flash srandy, jako reklamy, youtube apod.

  2. pas

   Re: flash bude v Metro aplikacích podporován

   Jasně, ale to budou normální instalované aplikace, u nichž uživatel nepozná, v čem byly napsané. Flash se jednoznačně posunuje z pozice browserového pluginu do pozice jedné z mnoha možností, v čem psát normální nativní aplikace pro různé platformy. Dokonce i s runtimovou architekturou se Flash pomalu loučí (od verze 3 se nebude muset AIR instalovat samostatně jako runtime oddělený od aplikace).

 3. KapitánRUM

  JavaScript

  Nenávidím JavaScript!
  a = ‚b=10;a=20‘ a podobný prasečiny!
  Hnusný OO model, který se rok co rok snaží někdo trochu ,,zlidštit“ viz coffeeskript a podobný obezličky!

  JavaScript je poplatný své době začátků internetu a teď je udržován uměle při životě, místo toho, aby byl šetrně utracen a nahrazen něčím méně hnusným. Nebo alespoň něčím logickým.

  Pokud se k JS přidá ještě posraná implementace standardů, tak na debilní event otočení kolečkem, musíte psát program o rozsahu ročníkové práce na VŠ.

  1. blizz

   Re: JavaScript

   Ako každý jazyk JS má veľa výhod aj nevýhod. Ale samotný objektový model JS neni zlý, práve naopak niektoré veci sa v ňom robia viac priamočiaro.

  2. pas

   Re: JavaScript

   Však ho nemusíte používat. Myslím, že s příchodem iOS, Androidu a teď i Win 8 přichází renesance instalovaných aplikací. A ty můžete psát v čem chcete. Nebude potřeba stýskat si po pluginech, protože browser bude úzce propojený s app marketem, resp. se správou nativních aplikací v zařízení – jdu na stránku, která mě odkazuje na nějakou aplikaci, pokud ji mám nainstalovanou, tak se spustí, pokud ne, tak ji na pár kliknutí koupím, nainstaluju, spustím… Vyjde to prakticky nastejno jako s pluginovou architekturou, ale asi to je výhodnější pro všechny (uživatele, vývojáře i výrobce platformy). Jediný OS, který se momentálně snaží jít proti proudu, je Chrome OS, ale zatím to moc nevypadá na úspěch (bohužel? sám nevím…)

  3. lopata

   Re: JavaScript

   Pro tvorbu windows Metro app vám JS nikdo nutit nebude, můžete si vybrat mezi .NET a milionem jazyků, které .NET podporuje + XAML, JS+HTML+CSS a dokonce C++ + XAML a všechno s podporou nástrojů ve Visual Studiu a Blendu. V tomhle je třeba MS pochválit má to pěkně udělané.

   1. PH

    Re: JavaScript

    Metro nestojí na .NET. Aplikace pro Metro využívají WinRT, což je runtime v nativním kódu a píše se pro něj v C++. Aplikace pro Metro v C# (a jiných .NET jazycích) využívají jen wrappery. Ostatně celá knihovna je dost osekaná a částečně odlišná (např. introspekce, práce s vlákny apod.). Celé to je popsané v oficiální dokumentaci.

  4. PH

   Re: JavaScript

   Velice by mě zajímalo, jakou VŠ jste studoval (a jakého rozsahu byla Vaše ročníková práce). Děkuji předem za odpověď :-)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2367