YAML Debug: nástroj pro ladění kódu webových stránek

Příznivce textového formátu YAML hned na začátku zklamu. Zkratka YAML v tomto textu neznamená onen slavný YAML Ain’t a Markup Language, ale jedná se o název webdesignerského serveru YAML.de, kde znamená něco zcela jiného, a sice Yet Another Multicolumn Layout.

Projekt YAML Debug bych mohl označit za „další“ nástroj pro ladění kódu webových stránek. Nástroj spustíte na libovolné webové stránce pomocí bookmarkletu (k nalezení na stránce projektu napravo). Následně se vám zobrazí panel aplikace, který nabízí několik nástrojů ke kontrole kódu stránky (např. nalezení obrázků s prázdným atributem alt, detekce zastaralých značek HTML, zobrazení inline stylů atd.). Rovnou z nástroje si také můžete snadno zobrazit nebo nechat zvalidovat všechny stylopisy použité na stránce.

(Zdroj: Ajaxian)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=522