Je váš web připraven pro mobilní zařízení? Zkuste W3C mobileOK Checker

W3C mobileOK checker je nástroj podobný validátoru, který se snaží ověřit, zda je váš web vhodný pro zobrazení na mobilních zařízeních. Ověřování (validování) vychází z dokumentu W3C mobileOK Basic Tests a testuje nejen značkovací jazyk stránky, ale i odpovídající hlavičky HTTP, použité typy obrázků, odkazy na stránce apod.

Nutno ovšem dodat, i přestože mobileOK checker hlásí na mnohých webových stránkách spoustu chyb, jsou řadou dnešních mobilních prohlížečů zobrazitelné. S některými upozorněními nelze příliš polemizovat (např. varování, pokud velikost stránky přesáhne jistý limit), jiná jsou ovšem diskutabilní (např. pokud z kontrolované stránky vede odkaz na stránku, která je v jiném kódování než UTF-8). Každý automatický test je jistě užitečný, zda mobileOK skutečně webmasterům pomůže, se ukáže až časem (tisková zpráva).

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=313