Zlepšení výkonu Mozilly pomocí pozdního vytváření rámů

Na blogu Mozilla Hacks vyšel článek Better performance with Lazy Frame Construction. V článku je popisována nová technika pozdního („líného“) vytváření rámů pro elementy ve zobrazovaném dokumentu (rámy odpovídají zhruba „boxům“, známým z CSS, a určují velikost a umístění prvku). V současnosti se vytvoří pro každý element odpovídající rám ve chvíli přidání elementu do DOM stromu. Pomocí postupu, který popisuje odkazovaný článek, lze např. pomocí skriptů vytvořit několik desítek tisíc elementů naráz, a jejich „zarámování“ nechat až na konec a provést je najednou.

Článek udává téměř dvojnásobné zrychlení při vytváření velkého počtu elementů. Při nastavování absolutní pozice prvku je zrychlení ještě vyšší – článek uvádí příklad vytvoření dvou tisíc absolutně pozicovaných DIVů, které bez pozdního rámování trvalo téměř pět sekund (každý prvek se musel při vytvoření správně umístit), při použití uvedeného postupu trvala operace neuvěřitelných 130ms.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1212