Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Zvoní plug-inům hrana? Firefox experimentuje s opt-in mechanismem

Zvoní plug-inům hrana? Firefox experimentuje s opt-in mechanismem

Zprávičky Webdesign

Nálepky:

V nočních verzích Firefoxu můžete najít opt-in mechanismus spouštění plug-inů. Pokud si jej uživatel aktivuje v about:config  nastavením plugins.click_to_play, pak ke spuštění plug-inů na webových stránkách dojde až tehdy, když na ně uživatel klikne. Cílem je zlepšení výkonu při procházení stránek a bezpečnost uživatele.

(Obrázek pochází z blogu Jaws.)

Zatím tento proces funguje jednorázově, v dalších verzích si Firefox bude pamatovat weby, na kterých uživatel plug-iny aktivoval. Dle plánu by se tato vlastnost měla dostat do Firefoxu 14 (viz její detailní popis). Zatím není jasné, zda toto chování bude ve Firefoxu výchozí; je možné, že bude dostupné pouze uživatelům, kteří si jej aktivují (ať již skrz about:config nebo nějakým snazším způsobem).

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
9 Komentářů
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
teral

To nemusí bejt špatnej nápad…

Zrovna s pomalostí tohoto typu Firefox moc problém nemá, zato u MSIE 8 (nevím jak 9 nebo 10) je to peklo – než se načte reklama ve flashi nebo javě, tak si člověk stihne dát kafe, mezitím je MSIE zamrzlý a nefungujou ani scrollbary.

P_V

Tohle tady bylo už před 6 lety, když jeden patentový troll vyhrál soud o patent na automatické spuštění pluginu po načtení stránky. MS a Opera to tehdy poslušně implementovali, u FF se mu vysmáli. Tak kdo se teď směje naposled… :-)

Gappa

Tak zde vidím celkem problém (stejný jako např. s flashblock rozšířeními):

Jak kliknu a povolím skrytý plugin, který třeba jen přehrává zvuk a je ovládán přes JS API? Co flash helpery na práci s clipboardem?

Něco podobného by mohlo nastat i u video přehrávače, který funguje obdobně – úvodní obrázek překryje flash a nedá se povolit.

A to pamatování, kde jsem to povolil – to bude na doménu, na url stránky, nebo url konkrétního obsahu v objectu/embedu/ap­pletu?

Ve zdroji píší o „per-site“, ale otázkou také je, jestli je to myšleno „tam, kde se obsah pluginu zobrazí“, nebo „kde je zdroj obsahu pro plugin“ (např. povolím pluginy z YouTube.com a videa z YT budou fungovat všude, nebo kvůli YT se bude muset povolit x webů).

Samé otázky :)

alancox

Super odpověď.

„Mám hlad, co mám dělat?“

„Neřeš, Sice tento rok ani příští rok nedostaneš nic najíst, ale později se to evolučně vyřeší samo“.

myf

Stojí za zmínku, že v Chrome je stejná funkce už asi rok i v stabilní verzi a je nastavitelná přes GUI: Settings > Under the Hood > Privacy: Content Settings > Plug-ins: Click to play.

ic

Tak přišla zase aktualizace a tak jsem se díval, jestli už v 12-té verzi náhodou plugins.click_to_play nebude… a je tam !
Tak jsem si tuto užitečnou funkci zapnul, ale není to ještě ono… flash je sice blokovaný a chce po mě ‚tap to active plugin‘ ale stejně to po kliku nic neudělá… takže ta implementace je ještě taková hodně ukázková.
A já se těšil, že nebudu muset čekat do té 14-ky.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.