9 komentářů k článku Zvoní plug-inům hrana? Firefox experimentuje s opt-in mechanismem:

 1. teral

  Jo, proč ne

  To nemusí bejt špatnej nápad…

  Zrovna s pomalostí tohoto typu Firefox moc problém nemá, zato u MSIE 8 (nevím jak 9 nebo 10) je to peklo – než se načte reklama ve flashi nebo javě, tak si člověk stihne dát kafe, mezitím je MSIE zamrzlý a nefungujou ani scrollbary.

 2. P_V

  Eolas?

  Tohle tady bylo už před 6 lety, když jeden patentový troll vyhrál soud o patent na automatické spuštění pluginu po načtení stránky. MS a Opera to tehdy poslušně implementovali, u FF se mu vysmáli. Tak kdo se teď směje naposled… :-)

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Eolas?

   Tak naposledy se pochopitelně bude smát prohlížeč s nejpomalejším startem.

 3. Gappa

  Problém

  Tak zde vidím celkem problém (stejný jako např. s flashblock rozšířeními):

  Jak kliknu a povolím skrytý plugin, který třeba jen přehrává zvuk a je ovládán přes JS API? Co flash helpery na práci s clipboardem?

  Něco podobného by mohlo nastat i u video přehrávače, který funguje obdobně – úvodní obrázek překryje flash a nedá se povolit.

  A to pamatování, kde jsem to povolil – to bude na doménu, na url stránky, nebo url konkrétního obsahu v objectu/embedu/ap­pletu?

  Ve zdroji píší o „per-site“, ale otázkou také je, jestli je to myšleno „tam, kde se obsah pluginu zobrazí“, nebo „kde je zdroj obsahu pro plugin“ (např. povolím pluginy z YouTube.com a videa z YT budou fungovat všude, nebo kvůli YT se bude muset povolit x webů).

  Samé otázky :)

  1. Martin HassmanAutor příspěvku

   Re: Problém

   Na ty otázky není až tak složitá odpověď. Na většinu věcí, ke kterým byl nutný Flash, postupně nutným být přestává (clipboard, zvuk…), protože se objevují analogické technologie v HTML5. Zdůrazňuji ono postupně, nebude to ani letos a ani asi v příštím roce, ale během pár let podobné helpery nebudou potřeba vůbec. A on to určitě Firefox taky nenasadí pro všechny uživatele rovnou. Evolučně se to prostě vyřeší samo.

   1. alancox

    Re: Problém

    Super odpověď.

    „Mám hlad, co mám dělat?“

    „Neřeš, Sice tento rok ani příští rok nedostaneš nic najíst, ale později se to evolučně vyřeší samo“.

    1. Martin HassmanAutor příspěvku

     Re: Problém

     To je ovšem dost nepovedené přirovnání. Ve skutečnosti to má být klasické výchovné „Chci jíst něco lepšího než mám teď.“ „Nemel a jez, až bude, tak bude.“

 4. myf

  Chrome

  Stojí za zmínku, že v Chrome je stejná funkce už asi rok i v stabilní verzi a je nastavitelná přes GUI: Settings > Under the Hood > Privacy: Content Settings > Plug-ins: Click to play.

 5. ic

  Ve 12-té verzi

  Tak přišla zase aktualizace a tak jsem se díval, jestli už v 12-té verzi náhodou plugins.click_to_play nebude… a je tam !
  Tak jsem si tuto užitečnou funkci zapnul, ale není to ještě ono… flash je sice blokovaný a chce po mě ‚tap to active plugin‘ ale stejně to po kliku nic neudělá… takže ta implementace je ještě taková hodně ukázková.
  A já se těšil, že nebudu muset čekat do té 14-ky.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2523