Tohle sem poněkud nepochopil, čemu přesně říkáš „kávovar na sypanou kávu“? Automatickému espressu s mlýnkem nebo manuálnímu „pákovému“ espressu nebo ještě něčemu jinému? Co je to „přepálený šmejd“, jak může kávovar přepálit kávu? Dokáži si představit přepálení při pražení, ale při vaření?
French press jsem nezkoušel, ale podle popisu je to poměrně pracné. S kolegy v práci jsme si koupili Espresso Rowenta za tři a půl tisíce a když se koupí slušné kafe (100 – 150 Kč za 250g) tak mi to velice chutná, více než cokoliv překapávaného nebo rozpustného co sem pil.
Pody (nevím jestli přímo ESE, ale podle vzhledu asi ano) jsem měl k dispozici v předchozím zaměstnání, Bristot, 150 7g balení stálo přes 1000 Kč a bylo to výborné.
Každopádně různí lidé mají různé chutě, i když máme k dispozici výše zmíněný presovač, někteří kolegové si stále dělají klasického turka, což mě přijde jako hnus.
Názor k článku
Nechte uživatele odejít...
2. 9. 2010 16:20