Archiv pro štítek: Subjektivně

polibek

Sdílejte:

3 sdílení
Komentáře: 38

KISS v praxi: polibek pro blog

Strategii KISS, tedy „udržovat při vývoji věci jednoduché a malé, jak to jen jde“, lze použít i v tak jednoduchých případech, jakým je osobní weblog. Nikde není psáno, že weblog rovná se nutně, vždy a nevyhnutelně WordPress (nebo podobný CMS), který je všechno jiné, jen ne „KISS“. Jak by tedy mohl vypadat „minimalistický weblog“?

mozek

Sdílejte:

7 sdílení
Komentáře: 150

ORM je antipattern

Do diskusí o ORM, NotORM, SQL, noSQL a dalších tentokrát přidáme jeden poměrně radikální názor na ORM. Jeho autor vzbudil tímto článkem poměrně silnou a ostře polarizovanou diskusi mezi vývojáři. Přesto jeho argumenty stojí minimálně za přečtení a zamyšlení. Souhlasíte s nimi? Nesouhlasíte?

Rails

Sdílejte:

0 sdílení
Komentáře: 102

Od PHP až k Ruby on Rails

Zaujal vás framework Ruby on Rails, ale máte o něm pochyby, resp. nechce se vám plýtvat silami a učit se další webový framework? V článku Lukáše Burkoně z eBallance se dozvíte, jak se k Railsům dostali oni, jaká byla jejich motivace, co jim Railsy přinesly a jakým problémům při přechodu museli čelit.

HTML5 Badge

Sdílejte:

0 sdílení
Komentáře: 45

Jak je IE9 v podpoře HTML5 nejlepší a nejhorší zároveň

Nedávné vydání nové verze Internet Exploreru bylo doprovázeno marketingovou kampaní, jejímž sdělením bylo, že IE9 podporuje HTML5 ze všech prohlížečů nejlíp. Na to zareagoval Paul Rouget z Mozilly prohlášením, že IE9 implementuje HTML5 ze všech prohlížečů nejhůř. Jak to tedy vlastně je? Co je lež a co realita?

Know how

Sdílejte:

0 sdílení
Komentáře: 43

Ještě k testování

SEO, MVC, návrhové vzory, knihovny a AJAX už všichni umí, nebo jsou o tom alespoň přesvědčeni. O použitelnosti má ponětí stále víc vývojářů. Kdekdo se zaklíná „čistým kódem“… Jen jedna věc vzbuzuje zatím stále silný odpor – testování! Racionálně vzato to nedává smysl, takže příčina bude někde jinde…