Přejít k navigační liště

Zdroják » Zprávičky » Rapportive: kdo mi to píše?

Rapportive: kdo mi to píše?

Zprávičky Různé

Nálepky:

Pokud máte zkušenosti s nějakým dobrým CRM systémem, jistě jste zaznamenali velmi příjemnou vlastnost – ve chvíli, kdy volá zákazník, má obsluha na displeji veškeré dostupné informace o tom kdo volá, odkud je, co v minulosti u firmy nakoupil, jaké s ním byly potíže apod. a může tedy vyřídit požadavek rychleji nebo naopak být připravena zodpovědět dotazy fundovaněji.

Podobnou funkci, ale pro mail (konkrétně GMail), nabízí anglický start-up Rapportive. Pomocí doplňku v prohlížeči zabere v uživatelském rozhraní místo, kde bývá obvykle reklama, a na tomto místě zobrazí dostupné informace o odesilateli mailu – pokud je dokáže sehnat ve společenských sítích. Takže vidíte např. fotografii dotyčného, z LinkedIn načtené informace o tom kde a co dělá, vidíte i jeho tweety, a odpadá tak lovení Googlem a zjišťování o koho vlastně jde… Po registraci si můžete přidávat vlastní moduly nebo přeuspořádat existující a ovlivňovat informace, které vám bude Rapportive o lidech zobrazovat.

Rapportive – ukázka informací u mailu

Komentáře

Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
patrik.sima

Něco podobného si chci zbastlit v Pythonu už dlouho, ale…
– jsem dost skeptický ke stabilitě služeb resp. stálosti protokolů, stavů všech těch webů, což znamená věnovat hodně času aktualizacím (například skript pro sledovaní skliku jsem po změně, kterou seznam udělal, musel komplet překopat)
– nejsem jist, jak moc by taková služba dávala relevantní výsledky
– jsem příliš línej, resp. nevidím v tom až tak velkou přidanou hodnotu, ale pro někoho to mít využití může

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.