Změna URL a skrývání fbclid pomocí JavaScriptu
Přibližně před dvěma týdny začal Facebook přidávat „sledovací“ parameter fbclid (Facebook click id?) do všech externích odkazů, které uživatelé sdílí. A mně se to nelíbilo, tak ten parametr skrývám.
Přibližně před dvěma týdny začal Facebook přidávat „sledovací“ parameter fbclid (Facebook click id?) do všech externích odkazů, které uživatelé sdílí. A mně se to nelíbilo, tak ten parametr skrývám.
Společnosti Microsoft, Google, Apple i Mozilla shodně oznámily, že z jejich webových prohlížečů Internet Explorer, Edge, Chrome, Safari a Firefox počátkem roku 2020 odstraní protokoly TLS 1.0 a TLS 1.1. Návštěvníci vašeho webu už je pravděpodobně stejně nepoužívají a tak je můžete na serveru vypnout už dnes. Pojďme si to pomocí „Handshake Simulation“ v SSL Labs Server Testu ověřit.
Minulý týden vyšla nová verze Chrome 68, která začala označovat všechny weby na HTTP jako Not secure, česky Nezabezpečeno. Zatím tedy jen s šedým (i) v kroužku, bez červeného vykřičníku. Spousta hojně navštěvovaných českých webů ale není připravena. Ukažme si, jak jsme se dostali až sem a co nás čeká.
Přidejte si na web soubor security.txt a umístěte do něj správné kontaktní údaje, ať lidé, kteří chtějí nahlásit bezpečnostní chyby, nemusí dlouze studovat, kam report poslat. K čemu takové informace jsou, vám ukážu na jednom konkrétním příkladu.
Používáte pro ukládání uživatelských hesel funkce jako MD5 nebo SHA-1 a chtěli byste to změnit na třeba bcrypt? A chcete to udělat pořádně, aby byla chráněna všechna hesla ve vaší databázi? Pojďme si ukázat, jak to udělat.
Měl jsem tu možnost a štěstí hodnotit weby i v minulém ročníku soutěže WebTop100, takže toto moje shrnutí bude do jisté míry srovnáním s výsledky mého bádání v roce 2011. Můj názor je totiž ten, že důležitější než současný stav věcí je směr, kterým se ubírají. V tak dynamickém prostředí, které nazýváme Internet, to platí dvojnásob.
V posledních dnech, týdnech a měsících jsem několikrát slyšel a četl o tom, že velkým hráčům unikla nějaká data, případně se někdo dostal k informacím, které vidět neměl, a to naprosto jednoduchým způsobem. „Útočník“ pouze změnil nějaké číslo v adrese stránky a v prohlížeči se mu najednou ukázaly údaje, k jejichž prohlížení nebyl autorizován. Jak je to jen možné?
Po 3⁄4 roce práce v Golangu jsem se vrátil na chvíli k Javě. Doufám, že jen dočasně. Protože, když člověk na dostatečně dlouhý čas vypadne z prostředí, kde dlouhodobě pobýval, a vrátí se zpět, najednou mu dojde, jak jsou některé věci obskurní. A jak některé věci, které byly vymyšleny s nejlepšími úmysly pomáhat, ve skutečnosti práci zatemňují a ztěžují. Je to, jako když žijete v prasečáku a už si pak neuvědomujete, že prasata smrdí.