Přejít k navigační liště

Archiv autora: Radek Pavlíček

Radek vystudoval informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1998 se zabývá speciální informatikou pro uživatele s těžkým postižením zraku. Dlouhou dobu působil jako lektor a učil své nevidomé a slabozraké klienty používat počítač. Pod hlavičkou projektu Blind Friendly Web se věnuje přístupnosti webových stránek. Pracuje také ve Středisku Teiresiás na Masarykově univerzitě, kde je jeho pracovní náplní přístupnost virtuálního prostředí univerzity. Ve firmě GALOP sro. se věnuje testování a lokalizaci screen readeru JAWS.

Komentáře: 27

Přístupnost HTML5: strukturování obsahu

V dnešním článku se prakticky podíváme na to, jak kód v HTML5 vylepšit tak, aby si s ním poradily i asistivní technologie uživatelů se zdravotním postižením či byl lépe přístupný pro uživatele mobilních zařízení. Zaměříme se na některé z technik, které už dnes fungují a je možné je bez obav používat a ukážeme si také, jakým postupům je zatím lepší se vyhnout.

Jaké novinky přinese PHP 7.3

Vydání PHP 7.3 je plánováno na 6. prosince 2018. Přináší několik nových funkcí, vylepšení a různá pročištění jazyka. Oproti jiným vydáním mu sice chybí nějaký trhák, ale na druhou stranu nepřibyly ani žádné zásadní nekompatibilní změny, takže upgrade bude snadný.