Přejít k navigační liště

Archiv autora: Radek Pavlíček

Radek vystudoval informatiku na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Od roku 1998 se zabývá speciální informatikou pro uživatele s těžkým postižením zraku. Dlouhou dobu působil jako lektor a učil své nevidomé a slabozraké klienty používat počítač. Pod hlavičkou projektu Blind Friendly Web se věnuje přístupnosti webových stránek. Pracuje také ve Středisku Teiresiás na Masarykově univerzitě, kde je jeho pracovní náplní přístupnost virtuálního prostředí univerzity. Ve firmě GALOP sro. se věnuje testování a lokalizaci screen readeru JAWS.

Komentáře: 27

Přístupnost HTML5: strukturování obsahu

V dnešním článku se prakticky podíváme na to, jak kód v HTML5 vylepšit tak, aby si s ním poradily i asistivní technologie uživatelů se zdravotním postižením či byl lépe přístupný pro uživatele mobilních zařízení. Zaměříme se na některé z technik, které už dnes fungují a je možné je bez obav používat a ukážeme si také, jakým postupům je zatím lepší se vyhnout.

Vypněte TLS 1.0 a 1.1 už dnes

Společnosti Microsoft, Google, Apple i Mozilla shodně oznámily, že z jejich webových prohlížečů Internet Explorer, Edge, Chrome, Safari a Firefox počátkem roku 2020 odstraní protokoly TLS 1.0 a TLS 1.1. Návštěvníci vašeho webu už je pravděpodobně stejně nepoužívají a tak je můžete na serveru vypnout už dnes. Pojďme si to pomocí „Handshake Simulation“ v SSL Labs Server Testu ověřit.