Komentáře k článku

Automatizované testování JavaScriptu

Testy, které se krkolomně spouští, zobrazují nepřehledně výsledky nebo běží pomalu, budete spouštět málo a nakonec je přestanete psát. V článku pojednáme o tom, jak dosáhnout přesného opaku pomocí programu JsTestDriver. Ten umožní, aby se vaše javascriptové testy spouštěly snadno (třeba při každém uložení souboru v IDE), běžely rychle a navíc v několika prohlížečích najednou.

Zpět na článek

6 komentářů k článku Automatizované testování JavaScriptu:

 1. Aichi

  Spousteni JS Unit testu

  Jelikoz mame integracni testy a vselijake dalsi testy v Selenium Grid 2 tak nase UT psane v Jasmine spoustime pres Selenium Grid a automatizaci resime pomoci CI serveru Jenkins.

 2. Jan Bílek

  Alternativa: Testacular

  Poslední dobou jsem dělal docela dost věcí v AngularJS a lidi z AngularJS týmu měli s JSTD nějaké problémy, tak si napsali vlastní alternativu jménem Testacular (kterou i angular-seed začal používat místo JsTestDriveru). V zásadě je to podobné jako JSTD, akorát je to postavené na Node.js a Socket.io. Na http://vojtajina.github.com/testacular/ je i celkem pěkné video, myslím že stojí za to na to mrknout.

  1. Jan PrachařAutor příspěvku

   Alternativa: Buster.JS

   Zajímalo by mě, jaké přesně měly s JSTD problémy. Má jistě rezervy v reportování, také píší o stabilitě. Na Node.js (oproti Javě) se mi libí, že spouštět testy a přistupovat k API serveru mohu v javascriptu, tedy ve stejném jazyce jako testovaná aplikace.

   Vím ještě o jednom novém projektu, který vychází ze stejné myšlenky a je napsaný v Node.js – Buster.JS.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3730