Komentáře k článku

Co zaujalo Daniela Steigerwalda

Páteční odlehčení v podobě osobních subjektivně komentovaných tipů na více či méně vývojářské čtení dnes připravil Daniel Steigerwald, enfant terrible mezi českými JavaScriptaři, známý např. jako autor mapového rozhraní a API Atlasu či jako autor článků o JavaScriptu.

Zpět na článek

15 komentářů k článku Co zaujalo Daniela Steigerwalda:

 1. vtipálek

  Pán je vtipnej

  Pozorný čtenář se možná zeptá: „CSS3 v IE8?“ Ano, s pomocí http://css3pie.com/. Ano, vše simulovat nelze. Vadí to? Ne.
  – Předpokládám, že tedy to, co simulovat nelze, v projektech nepoužívá. Pokud ano, na soukromý projekty v pohodě (jen dopředná kompatibilita je ale idiocie), v případě byznysu je to sebevrah.

 2. mirek

  Re: Co zaujalo Daniela Steigerwalda

  Doufam, ze Daniel si da zase pauzu a dlouho nic nenapise. Krom toho ze nadpis je mimo misu, tak forma a obsah je take jaksi mimo…

  Pripomina mi to clanek/y tak pred 10lety, kdy nekdo neco vyplodil, pridal hromadu odkazu kdo vi kam (tady to uzavira ROXY a Vlk) a clanek byl na svete. Snad aby byl prvni, snad aby byl taky mezi temi co neco pisou.

  Vzdyt se to neda cist! Nenese to zadny podstatny info, takovy steky do prazdna…

  1. Satai

   Re: Co zaujalo Daniela Steigerwalda

   Neni pointou patecniho „Co zaujalo“ prave to, ze nejaka zajimava osobnost vezme par linku, da k nim neco malo komentaru a ctenar si vybere, co s tim?

  1. Daniel Steigerwald

   Re: crockford

   Crockford se nikdy mentálně nesmířil s tím, že Javascript privátní ani chráněné modifikátory viditelnosti prostě nepodporuje. Proto se o jejich simulaci pokouší zneužitím closure a lokálních proměnných.

   Tenhle článek je prostě omyl, a nikdo soudný by si z něj brát příklad rozhodně neměl. Přesto ho Crockford na svém webu má, a další a další programátoři se pak znovu a znovu vydávají na slepé cesty. Třeba zde: http://zdrojak.root.cz/clanky/javascript-a-oblast-pusobnosti-promennych-dil-druhy/

   Tahle šílenost, z nějakého neznámého důvodu nazvaná ‚Classical Inheritance‘ měla z jeho webu zmizet už dávno. Volat metody předáním jejich názvu v řetězci? WTF? Bohužel, někomu v týmu jQueryUI to přišlo jako dobrý nápad, a zaplevelil tím celou library.

   Zvlášť poslední věta je děsivá „I have been writing JavaScript for 8 years now, and I have never once found need to use an uber function.“

   O tomhle už se mi snad ani nechce psát. Následující řádek pak značí, že už to bude asi hodně dlouho, co Crockford naposledy použil for.

   Object.prototype.begetObject = function () {

   Crockford evidentně v Javascriptu už neprogramuje, mnohé jeho rady a doporučení jsou hraběcí, v knize je jeho antistyl cupován na více místech, část však vychází z tohoto dobrého článku.

   1. srigi

    Re: crockford

    Ale zase naopak v jednom videu krasne vysvetlil co to je this ked sa na kod pozerame z roznych kontextov (vo fnci, operator new a pod.).

 3. pas

  veteran?

  No fajn, ale říkat o 30letém člověku „veterán“? :) Troufnul bych si leda o Oscaru Niemeyerovi napsat „veterán architektury“, a to ještě bych si zkusil zjistit, jestli se neurazí. :)

  1. Daniel Steigerwald

   Re: veteran?

   Oscar Niemeyer, takový líný mladík ,-) Díky, je to pro mne čest mít jeho jméno pod svým článkem ;))

 4. Eric Force

  zajímavý náhled do duše

  Nejsem si jistý jestli mi něco tenhle článek přinese, ale rozhodně musíte uznat, že z hlediska psychologického je to zajímavý pohled do duše.
  Ale nejen to, zároveň v tom totiž webdevelopeři mohou vychytat ty pověstné různé drobky(a tím nemyslím ty odkazy :P) které je svým způsobem nasměrují na mnohem užitečnější články :) Aspoň tak to bývá u mě, z každého článku si vyzobu ty drobnosti a pak googlim a googlim :)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3369