Komentáře k článku

Dockerizace Maven testů v CI Jenkins

Už to bude pár let, co se mezi námi objevil pojem Docker a následná dockerizace všeho živého a neživého v IT. Technologie Dockeru se už pomalu začíná usazovat a koketuje s ní stále více firem. Nedávno jsme se rozhodli i my ve firmě, že tuto technologii vyzkoušíme a zařadíme do běžného workflow našich aplikací.

Zpět na článek

5 komentářů k článku Dockerizace Maven testů v CI Jenkins:

 1. boss

  a proc nepouzit depends_on v docker-compose.yml souboru misto sleep? docker compose spusti stroje definovane v depends_on a az po te spusti hlavni container.

  1. Lukáš CírAutor příspěvku

   Re:
   Jde o to, že compose v našem případě nemá žádný hlavní kontejner. Sleep je použit, jelikož je compose spuštěn na pozadí, aby neblokoval jenkins ve volání dalšího kroku. Pokud by byl maven jako hlavní container, pak by to bylo mnohem elegantnější řešení, to je pravda. Jelikož ale není compose schopen sestřelit všechny ostatní kontejnery po tom co se ukončí hlavní, bylo potřeba hlavní konjtener dát mimo compose. A tedy proto není závislost v compose použita.

   1. boss

    Re:
    Ale vzdyt by slo spustit hlavni kontejner s prikazem docker-compose run –rm {nazev_kontejneru} a po skonceni testu v hlavnim kontejneru spustit docker-compose stop, ktery ukonci vsechny ostatni kontejnery.

    1. Lukáš CírAutor příspěvku

     Re:
     Máte pravdu, opravdu to lze takto jednoduše řešit. Tuto možnost jsem přehlédl. Děkuji za informaci.

  2. Lukáš CírAutor příspěvku

   Re:
   Ano v případě, kdy by byl maven jako hlavní kontejner použit v compose, bylo by to elegantní. Bohužel ale kvůli tomu, že hlavní kontejner v compose neumí po tom co ukončí své zpracování sestřelit závislé kontejnery bylo potřeba hlavní kontejner dát mimo. A tedy není možné ani využít závislostí.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=17566