10 komentářů k článku JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS:

 1. s7anley

  Vďaka za seriál

  Vďaka moc za tento seriál. Už dlhšie som sa chcel dostať k tomu, že si niečo podobné napíšem na skúšku a veľmi mi to uľahčuješ ;-)

  1. Dundee5

   Re: Vďaka za seriál

   Seriál je opravdu super, díky za něj a těším se na další díly.

   Osobně mi přijde, že takovýhle průvodce vývojem aplikace je úplně ten nejlepší způsob, jak uvést začátečníka do nějaké neznámé technologie.

 2. blizz

  Re: JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS

  tiez dakujem len neviem ci tych novych technologii neni privela na jeden serial. potom sa clovek uci 3 veci naraz a nakoniec nepochopi ani jedno. namiesto angualru by som pouzil jQuery a na angular by som vyhradil samostatny serial. to iste plati pre mongo radsej by som pouzil osvedcene MySQL.

  1. Martin Hassman

   Re: JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS

   Samostatné seriály se mohou objevit, pokud je někdo napíše. Já jsem naopak za hypermoderní seriál rád, aspoň vynikne to srovnání s těmi konzervativnějšími.

  2. Honza Marek

   Re: JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS

   Tenhle seriál se mi líbí právě proto, že se autor nesnaží jen manuálovitě popsat node.js, ale ukazuje i styl vývoje a k tomu ta hromada „nových technologií“ patří.

  3. Jakub MrozekAutor příspěvku

   Re: JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS

   Tento díl byl trochu výjimečný v tom, že těch nových technologií bylo trochu více. Ještě zhruba 2 až 3 díly se bude vytvářet vývojové prostředí (v příští díle testování a CI, v dalším díle bude něco o API a užitečných nástrojích pro vývoj v Node.js a pak ještě díl o AngularJS). Pak už budeme mít kompletní prostředí pro vývoj a budeme rychleji postupovat v tvorbě e-shopu.

   Ačkoliv je zde mnoho nových věcí, každá část kódu by měla být popsána podrobně tak, aby ji každý rozuměl. Jsou tady screenshoty, každý postup je snad detailně popsán a odzkoušen ještě minimálně jednou osobou. Navíc je zde po každém díle demo aplikace, takže začátečník by snad neměl mít žádný větší problém. A pokud ano, může využít k dotazům zdejší diskusi.

   jQuery bohužel nelze použít, to se hodí pouze na jednodušší věci kolem nějakého HTML elementu a lze ho s Angularem dobře kombinovat. Angular je MVC framework a výrazně snižuje množství kódu, které je potřeba napsat. Mám dojem, že Vojta Jína, spoluautor AngularJS, uváděl, že když přešel Google u nějakého projektu na Angular, tak se snížilo množství kódu v JavaScriptu na 10% původní velikosti.

   Podobné je to s MongoDB. Dělal jsem e-shop systém, který je dnes nasazen na cca 100 e-shopech a vím, kolik práce dalo vyřešit některé pro e-shop charakteristické úlohy v MySQL a to samé lze s MongoDB vyřešit mnohem snáze.

   Není to tedy o tom, že zde použiji MongoDB nebo AngularJS jen proto, abych ukázal něco nového, ale je to proto, protože si myslím, že je to to nejlepší, co lze dnes použít.

 3. andrej.k

  Re: JavaScript na serveru: MongoDB, Mongoose a AngularJS

  html boilerplate ma v URL na konci medzeru „http://html5­boilerplate.com/ “ takze sa to na serveri nenajde.

 4. vskiper

  moc je moc

  Bohuzel se musim pridat k tem, kteri si mysli, ze uz je tady tech knihoven moc. Moc nerozumim pouziti NodeJS. V tutorialu Node jen abstrahuje databazi coz je uloha pro modul v Angularu.

  1. Jakub MrozekAutor příspěvku

   Re: moc je moc

   Děkuji za názor. Odpověď by byla na delší dobu, takže napíšu článek na svůj blog a vložím sem pak odkaz.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3722