10 komentářů k článku Jekyll – Ruby generátor statických stránek:

  1. Jan Prachař

   Re: nanoc

   Jekyll není narozdíl od nanoc udržovaný projekt: 71 open pull requests, 316 open issues.
   A podstatný rozdíl v délce kódu: jekyll 3 kloc, nanoc 13 kloc.

 1. pepazdepa

  jekyll gui pro firmy :)

  idealne by nad temihle generatory mel byt javascript webovy UI, kterej by pak sahal primo na disk/system a spoustel treba jekyll :) klikace by to uspokojilo, delalo by se to v prohlizeci, a zaklad by byl stejny.

 2. janpoboril

  Jde to i jinak

  Podobných nástrojů je více, ale všechny končí s jistou funkcnionalitou. Co když ale potrebuji něco složitějšího (třeba redakční workflow) ale veřejný výsledek je v podstatě statický?

  Složité workflow by se mělo stačit naklikat třeba v Drupalu hostovaném ťreba na NAS a na události vytvoření nebo úpravy obsahu jen spustit skript, který pomocí CURL stáhne celý web do statických stránek a to pak nahraje třeba na Amazon S3.

  Věci jako diskuze stačí řešit přes Disquis, Facebook a podobně.

  1. vetesnikAutor příspěvku

   Re: javascript?

   JS je na straně klienta, takže v pohodě. Kromě ajaxu ovšem, pokud by nevolal něco z jiné domény.

 3. https://tomasfejfar.mojeid.cz/#bLGPpVT97A

  Jak na to v PHP

  V PHP (s trochou snahy i bez celého ZF) se dá snadno podobné chování simulovat pomocí Zend_Cache_Fron­tend_Page (http://framework.zend.com/manual/1.12/en/zend.cache.frontends.html#zend.cache.frontends.page). Když nastavíte cache_dir do public adresáře, tak máte vlastně generátor statických stránek. Pokud to chcete deployovat na server bez PHP, tak na to stačí pustit jednou XENU (ideálně na sitemapu).

  Výhodou je, že nepřicházíte o dynamické možnosti webu a pokud cache smažete, okamžitě se přegeneruje s novými daty. Navíc můžete cache mazat přímo z PHP, takže když je to dobře napsané, tak je to autmoaticky udržované ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3723