2 komentářů k článku Nechte kouzla zmizet:

 1. Oldis

  Tak jazyk je vyrazovy prostredek a pomocí něj můžu vyjadrit myslenku, cim je myslenka komplexnejsi tim vic toho na low lvl napisu a nebo pouziju framework ktery spoustu veci resi a jen je pouziju, framework nedodava do jazyka neco co mu chybi, ale tvori abstrakcni vrstvu.

 2. Moudrost vyhlížím, mládí ztrácím

  Ty nám stárneš, Bobe
  Tak tenhle článek jsem četl kdysi ještě za tepla, když ho tuším sám Uncle Bob zvřejnil přes Twitter a, ikdyž už ten pocit není teď tak silný, tak mám z toho pořád dojem, že starý Uncle Bob nám ještě víc zestárnul.
  Kus toho článku je svatá pravda, to jo, mladší programátoři se řítí vpřed hltajíc každou novinku, plácajíc po cestě vlastní frameworky s cool názvama a doménama a ignorujíc ty těžce vydřené znalosti, co ověřil někdo před nima.
  Ale tím, že se na to bude nadávat, se tomu nepomůže. A z tohohle článku mám přesně ten pocit – že Uncle Bob (slušně) nadává na poměry, na tu nezbednou omladinu co ignoruje staré pravdy.

  Jenže, strejdo, na co si nepřijdeš sám, o co si sám neolmátíš frňák, to je jen teorie. A teoretik s klávesnicí dokáže napáchat větší škody, než praktik bez knížek.
  A to, že se znovu a znovu vynalézá kolo, to je jasný, tomu se říká evoluce. Evoluce ale není točení se v kruhu, ale spirála. Kdykoliv se dostaneme zas na začátek, jsme vlastně o dost dál, než byly naši předchůdci. Najednou jedeme na elektrokole.

  Vážím si tě Bobe, tvůj čistej kód je pro mě modla, ale jsem vlastně rád, že podobnými články jako je tento se čas od času sestřeluješ z obláčku božství zpět mezi nás, prachsprosté lidi.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=20512