Komentáře k článku

Práce se soubory v HTML5

Pomocí souborového API, které bylo přidáno k DOM v HTML5, může webová aplikace požádat uživatele, aby vybral lokální soubory, a poté přečíst jejich obsah. Uživatel může soubory vybrat buď klasicky pomocí HTML elementu input, nebo pomocí techniky drag-and-drop, tedy přetažením do okna webového prohlížeče.

Zpět na článek

8 komentářů k článku Práce se soubory v HTML5:

 1. imploder

  A co ukládání?

  Škoda že není v HTML5 výběr víc souborů najednou.

  K dokonalosti tomu chybí ještě další (dost podstatná) věc: aby mohla aplikace i soubory ukládat. Abych si mohl třeba načíst dokument do online editoru napsaném v JS, upravit ho a uložit, aniž by se něco odesílalo na server. Tohle prostě pokud vím v JS nejde nijak udělat a je to škoda.

  Jde na něco takového použít Java, tam je ale zase fakt super jak pak vypadá „zabezpečení“ – povolit přístup na disk – ano/ne – ne „povolit přístup k souboru xyz“, případně „vybrat soubor k uložení“. U důvěryhodné aplikace to není problém, ale na používání jako se běžně používá JS na stránkách (tj. pustí se to samo, ani nedůvěryhodná aplikace mi nemůže ublížit) to není.

  1. pas2007

   Re: A co ukládání?

   Bezpečným způsobem je to implementované ve Flashi – vytvoříte nějaký byte-array a vyvoláte funkci, která zobrazí uživateli dialog k uložení. No a díky dobře fungujícímu rozhraní Flash-JS si můžete udělat univerzální nevizuální flashovou komponentu k tomuto účelu… do doby, než to bude umět nativně HTML.

     1. František Kučera

      Re: Java

      Jenže tohle právě aplikaci dovolí pracovat jen se souborem, který uživatel vybral v dialogu, vyzkoušej si to.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3218