Komentáře k článku
Produkční nasazení Django aplikací na Cherokee pomocí WSGI

Prostředí pro provoz aplikací v Djangu se musí postarat o co nejefektivnější využití prostředků, zejména o spouštění a ukončování procesů. V článku si představíme jednu z možných konfigurací takového prostředí. Pro odbavování aplikace použijeme HTTP server Cherokee a obdobu FastCGi – protokol uWSGI.
Re: Produkční nasazení Django aplikací na Cherokee pomocí WSGI
dobry clanek, nicmene ja osobne pouzivam WSGI s Apache2 pro Django+pyhon a FastCGI pro php (aby mi bezelo oboji na jednom serveru :))
konfigurace je imho jednodussi nez u cherokee (nainstalovat mod_wsgi + mod_fastcgi a nastavit virtualhost v apache cnf, samozrejme vytvorit cnf pro django), vse je u debian-based systemu repozitarich (krome djanga)
Re: Produkční nasazení Django aplikací na Cherokee pomocí WSGI
Možná jsem to nedostatečně zdůraznil, ale Cherokee samozřejmě podporuje i FastCGI. Konfiguruje se prakticky stejně jako WSGI (dokumentace je dokonce společná).
Ale jinak máte pravdu – instalace uWSGI není momentálně úplně příjemná. Možná se někdy dokopu k tvorbě balíčku, zatím se ale bohužel musí kompilovat.
Jinak Django v repozitářích je. Debian Testing má dokonce aktuální verzi (1.2.1) a spoustu aplikací k tomu: např. South (DB migrace), Rosetta (překlady), Tagging nebo TinyMCE.
Re: Produkční nasazení Django aplikací na Cherokee pomocí WSGI
Ano, to ze podporuje FastCGI jsem pochopil :) zkusenosti s Cherokee nicmene nemam, pro lidi co to potrebuji mit rychle nastavene je asi apache (nebo spise LAMP) prijatelnejsi volba, staci nainstalovat par balicku, vytvorit django conf. soubor a funguje to
kazdopadne chvalim (prvni?) cesky navod, pro lidi co neumi zrovna dvakrat dobre anglicky se to dost hodi, ony i ty anglicke navody jsou tak halabala sepsane, ze se v tom pomalu neda vyznat
A mate pravdu, v Debian Testing je Django v repozitarich :)
Re: Produkční nasazení Django aplikací na Cherokee pomocí WSGI
V repozitároch síce je, ale osobne mi to nepríde príliš vhodné inštalovať podobné veci z distribučného repozitára. Lepšie je vytvoriť čisté virtualenv prostredie a v rámci neho potom nainštalovať čo treba. Nieje v tom chaos a je možné prevádzkovať viacero verzií súčasne, čo znamená, že netreba prepisovať staré aplikácie.
více virtual serverů na localhostu
Děkuji za skvělý článek, měl bych akorát nepřímo související dotaz na cherokee.. když si v něm vytvořím 2 virtual servery např example.com a example.net, tak jak udělat to, že když napíšu do vyhledávače example.com mi vyběhl obsah 1. virtuálního serveru a když napíšu example.net tak obsah 2. vserveru?
restart uwsgi
Zdravím, velice pěkný článek, měl bych však dotaz jak restartujete uwsgi? Totiž když pozměním něco v projektu a zresetuju cherokee, tak se neobjeví žádná změna..
Re: restart uwsgi
uwsgi nema autoreload, je potreba poslat poslat signal (treba killall -TERM uwsgi)