3 komentářů k článku Railsgirls: aký bol kurz programovania pre ženy:

 1. Bretislav Wajtr

  Titulek autor nebyl schopen vymyslet
  „Ten skvelý pocit, keď niečo napíšete, spustíte to (so zatajeným dychom), a ono to funguje tak, ako ste chceli.“

  Tak kvuli tomuhle pocitu to myslim vetsina z nas dela, tedy krome tech kteri to delaji pro penize ;)…

  Pobavila me myslenka, ze programatori jsou „polobozi“. Tedy studoval jsem na fakulte, kde byli programatori snad uplne vsichni (vcetne me), ale slovo „polobuh“ me za tech sest let tedy nenapadlo ani jednou :-D.
  Ale ted vazne – vsechno se vedet neda, navic v oboru, ktery se kazde tri roky podstatne promeni a cast toho co se clovek naucil, muze zase v klidu zapomenout. Clovek se stihne naucit nejakou technologii ve vetsine pripade jenom povrchne a proste se spoleha na to, ze detaily najde na googlu. Takze google – nejlepsi pritel programatoruv. Doporucuji napriklad stackoverflow.com, ve vasem pripade ale asi http://stackoverflow.com/questions/tagged/ruby-on-rails, kde jsou kvanta zodpovezenych otazek a clovek muze polozit i vlastni…. a ostatni programatori radi pomohou…

 2. Lamicz

  PHPgirls
  Škoda, že není něco jako „PHPgirls“. Ale protože je vlastně Rails FW Ruby, tak by spíš mělo být něco jako „nettegirls, laravelgirls…“ :)

 3. Tomas Dvorak

  Z pohledu kouče
  Nedávno jsem se účastnil Rails Girls jako kouč a musím říct, že to i pro mě bylo opravdu přínosné. Zkoušeli jste někdy neprogramátorovi vysvětlovat, jak programování funguje? Zkušenost k nezaplacení :-)

  O ruby toho moc nevím a popravdě, nebylo to ani třeba. Důležitější bylo vysvětlit, co je to html, jak upravím vzhled, kam jít hledat pomoc, když chci něco udělat. Rails Girls mají pěkně zpracované manuály, kterých se během kurzu člověk drží, maximálně se zeptá někoho z ostatních koučů.

  Když se nám po půl dni povedlo vytvořit jednoduchou aplikaci, upravit ji, verzovat na githubu a rozeběhnout na heroku, byl to skvělý pocit. Rozhodně doporučuji zúčastnit se, až budou Rails Girls ve vašem okolí.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=13056