10 komentářů k článku Real-time multiplayer Facebook piškvorky:

 1. Tomá Pácl

  RSS
  Upozorňuji na chybku: v RSS agregaci se objevuje celý článek. Nevím, zda je to chybka „nového zdrojáku“ nebo jen tohoto článku…

  1. Čelo

   Re: RSS
   Já osobně to neberu jako chybu, ale jako velmi vítanou změnu. RSS dogmatici si mě můžou klidně sežrat, ale mě to tak vyhovuje :)

 2. Honza Marek

  Přiřazování undefined
  To přiřazování undefined mi přijde zbytečné, protože když čtu hodnotu z nedefinované proměnné, tak mi JS taky vrátí undefined. Pokud bych chtěl inicializovat proměnnou nějakou prázdnou hodnotou, použil bych null. To má ten důsledek, že kdykoliv vidím, že se v mém kódu někde objevuje undefined hodnota, tak vím, že se na 99% jedná o chybu a je potřeba ji opravit.

  1. Jakub KulhanAutor příspěvku

   Re: Přiřazování undefined
   Vytváření všech properties v konstruktoru objektu je dobré z toho důvodu, že a) při pohledu do konstruktoru vidím, co od objektu očekávat a b) jim pak V8 přiřadí stejnou hidden class – https://developers.google.com/v8/design#prop_access Dalo by se klidně inicializovat na null.

   null vs. undefined a chyby – to zní dobře, asi to taky začnu tak používat!

   1. Pavel Lang

    Re: Přiřazování undefined
    Když jsme u těch skrytých tříd u V8, tohle opravdu nedělá dobře a navíc je to docela ošklivé:
    delete config.stage;
    delete config.backgroundImage;
    delete config.squareSideLength;
    delete config.onGridClick;

    1. Jakub KulhanAutor příspěvku

     Re: Přiřazování undefined
     Delete optimalizaci pomocí skrytých tříd rozhodně zabíjí, dobrá poznámka!

     V tomto případě to však nevadí, protože config je použit jedinkrát, při inicializaci objektů. XO.* objekty jsou jen továrničky na Kinetic objekty, vezmou si z configu, co je určeno k jejich inicializaci, a zbytek použijí pro inicializaci vytvářeného Kinetic objektu, proto delete.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=6905