Komentáře k článku

Redesign s airbagy

Změnit komplet vzhled stránek (nebo jakéhokoli produktu) je vždy riskantní a náročnou akcí, na které můžete ztratit víc, než chcete získat. Dokladem budiž diskuse o jakékoli změně designu, která je téměř vždy vnímána uživateli jako špatná (protože je nutí ke změně). Lze vůbec udělat redesign tak, aby nenaštval?

Zpět na článek

6 komentářů k článku Redesign s airbagy:

 1. Petr Pecháček

  Re: Redesign s airbagy

  Dobrou fintu jak na redesign efekt předvádí Google nebo Twitter. Novou verzi dají (v podobě bety) k dispozici jen vyvoleným, nebo tak trochu za odměnu.

 2. alfi_

  změn nesmí být moc a často

  zajímavý postup. nesmí se to ale přehánět – představa, že každý den či týden se na oblíbené webové službě něco změní je možná horší, než když se to zásadně změní jednou za několik let.

  člověk na oblíbené službě něco chce, nejlíp taky spěchá, a v tom nenajde používaný odkaz/funkci tam, kde vždycky byla.. v lepším případě na něj vyskočí nějaký migrační průvodce se spoustou zvídavých otázek nebo informací o nové funkci, v horším případě si (všechny) změny musí najít sám. obojí pak taky naštve-odradí. a pohodlný uživatel musí být při používání služby pořád ve střehu.

  ukázkový příklad je třeba android telefon se spoustou nainstalovaných aplikací a automatickou aktualizací. téměř každý den se některá z aplikací aktualizuje na nejnovější verzi a něco se v ní změní, něco to po uživateli chce apod. jeden plánovaný upgrade jednou za půl roku-rok je pak mnohem lepší :)

  1. Ivan

   Re: změn nesmí být moc a často

   V clanku nebylo mysleno tydne ci mesicne, ale udrzovat web funkcni a moderni – a to malyma zmenami behem roku (male zmeny si uzivatele nemusi ani poradne vsimnout) ,ty se daji bez problemu vratit.

   1. alfi_

    Re: změn nesmí být moc a často

    jasně, ale co je „malá změna“? pokud je to právě třeba i jediná funkce, kterou nejvíc používám zrovna já, je i malá změna z pohledu celé velké aplikace pro mě důležitá – otravná, nepříjemná, pokud se změní v nevhodný čas nebo příliš často..

 3. Cejvik

  redesign Google

  Pěknou ukázkou postupného redesignu je Google. Osobně mi to vyhovuje, postupně se přidávají nové funkce, které mám řas sledovat, vyzkoušet si je a ty užitečné začít používat. Pokud by to vše udělal naráz, tak by to přineslo jen chaos. To samé redesign a přidáváni v Google Chrome.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3364