Komentáře k článku

Web Sockets

Každý vývojář real-time interaktivních webových aplikací jistě narazil na limity současných technik (AJAX, AJAJ, iframe) a alespoň jednou si přál, aby bylo možné komunikovat se serverem trochu „živěji“, pomocí obousměrného komunikačního kanálu. Taková možnost právě přichází, a jmenuje se Web Sockets.

Zpět na článek

14 komentářů k článku Web Sockets:

 1. Almad

  Konečně

  Konečně zemře long polling.

  Jenom by mě zajímalo, za jak dlouho to začne být realně použitelné (tj. bez fallbacku)…

  1. Pavel Šimek

   Re: Konečně

   Jelikož s použitím Flashe to bylo možné už dávno (a tím nemyslím, že i front-end musí být nutně ve Flashi) a přesvědčit uživatele k instalaci Flash Playeru je jistě snazší než ho přesvědčit k instalaci Chrome, tak logická otázka zní, proč nezemřel už dávno. A odpověď je podle mě jasná – firewally a spol. Podstatná část komunikace musí být dnes tunelována, což omezuje ambice skutečných real-time aplikací a vývojáři radši zůstávají u long pollingu.

 2. garlug

  diky

  Super clanok, diky !
  Skoda len ze podpora pre Firefox/Safari je zatial vo vyvoji.
  A o podpore v IE asi zatial mozme len snivat ;)

  1. Pavel Šimek

   Re: diky

   V browserech, které to nepodporují, se může použít flashová proxy. Což ostatně mohla i dosud, takže to vůbec nic převratného není. Aby uživateli WS aplikace fungovala, bude si muset nainstalovat buď Chrome nebo Flash Player do jiného prohlížeče. Je jasné, co bude v současnosti snazší a pravděpodobnější…

 3. Sten Fil

  Pocet spojeni

  Pokud jsem pochopil vyhoda ma byt v tom, ze TCP spojeni s serverem je trvale.
  A je to rozumne drzet TCP spojeni? Nenarazi server brzy na limit soucasnych TCP spojeni?

 4. dc

  Fajne

  Super, konecne nieco zaujimave a nejaky ten posun v komunikacii medzi klientom a serverom. Aj tak javascriptova podpora vyzera celkom pouzitelne.
  Ale zasa sa vratim spat, naco je to cele dobre ? Zasa objavujeme koleso ktore tu uz roky mame pri desktopovych aplikaciach.

 5. YF

  realtime webove aplikace?

  hmhm :)) webova evoluce me nikdy neprestane prekvapovat – je to rok od roku zajimavejsi a zajimavejsi poctenicko – myslim ze byt v dnesni dobe webovy odbornik musi zakonite koncit zhroucenim osobnosti – absolutnim silenstvim nebo ritualni sebevrazdou

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: jak moc se to liší od tohodle?

   Lightscreamer je postaven na (v článku zmiňované) technologii Comet. Hlavní rozdíl je ten, že LS je proprietární řešení nějaké firmy a Web Sockets jsou standardizovanou součástí návrhu HTML5, tudíž je pravděpodobnější, že vývoj půjde právě touto cestou.

 6. pes

  ws server

  poradil by nekdo jak rozchodit server s podporou ws?
  pro testovani pouzivam virtualni serve nad vmwarem s debianem lenny
  apache+php5+p­ython+pywebsoc­ket_mod
  FF spravne zahlasi, ze websocket neumi, ale Chrome (ve verzi, ktera websocket ma umet) se zastavi na timeoutu …
  diky za radu

  1. Martin Hassman

   Re: Protokol TCP/IP

   WeSocket běží nad TCP, tak by to neměl být problém, ale pokud si nechcete serverovou stranu websocketu programovat sám (to nechcete), zkuste se podívat, zda pro .NET neexistuje nějaká knihovna.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=3136