Přejít k navigační liště

Archiv pro štítek: CouchDB

Komentáře: 2

Fulltext vyhľadávanie v CouchDB

O CouchDB bolo už na Zdrojáku napísaných množstvo článkov. Od miniseriálu Jakuba Kulhana až po preklad kompletného sprievodcu CouchDB od Martina Malého. Dnes si ukážeme základné možnosti fulltextového vyhľadávania s nástrojom Lucene v tejto čoraz populárnejšej databáze.

Komentáře: 5

Kompletní průvodce po CouchDB – IV

V této kapitole probereme detailněji práci s CouchDB API, ukážeme si osvědčené postupy a provedeme vás přes obvyklé pasti. Začneme základními operacemi, popsanými v minulé kapitole, a podíváme se, co se děje pod pokličkou a co používá Futon k tomu, aby vám mohl nabídnout všechny ty pěkné funkce.

Komentáře: 7

Kompletní průvodce po CouchDB – III

Po dvou teoretičtějších částech konečně opravdu začínáme. V této kapitole Kompletního průvodce po CouchDB si ukážeme, jak k CouchDB přistupovat pomocí HTTP dotazů a jak spustit a použít zabudovaný administrační nástroj Futon. Vytvoříme si první dokument a podíváme se, jak pracovat s pohledy (views).

Komentáře: 2

Kompletní průvodce po CouchDB – II

Druhá kapitola Kompletního průvodce je věnována problematice konzistence dat, CAP teorému a principu, nazývanému „Eventual Consistency“ – přeložitelnému nejlépe jako „výsledná shoda“. Podíváme se podrobněji na to, jak CouchDB pracuje s verzemi dokumentů a jak řeší jejich konflikty. Relax.

Komentáře: 18

Kompletní průvodce po CouchDB – I

Dokumentově orientovaná databáze CouchDB, vyvíjená pod křídly Apache Foundation, nabízí některé zajímavé možnosti. Kromě obvyklých NoSQL vymožeností, jako je snadná replikovatelnost a vysoká rychlost operací, ji můžete využít, ve spojení s frameworkem CouchApp, i pro běh webových aplikací přímo v ní samotné.

Kontrolní číslice čárového kódu (úloha z kroužku programování pro děti)

Kolik lidí si podle vás v supermarketu kontroluje účtenku, aby se ujistili, zda jim namarkovali vše správně? Obvykle ne mnoho, jelikož čárový kód je tak spolehlivý, že mu důvěřují, že funguje. (Já tedy vídám, že si to lidé kontrolují a namátkově to dělám tady. Přeci jen je tam lidský prvek, ne vše se markuje podle kódu, případně může být zboží špatně přiřazeno).