Přejít k navigační liště

Zdroják » Seriály » Hezký kód

Seriál: Hezký kód (3 díly)

Programování nespočívá jen v zapsání algoritmu v určitém programovacím jazyku tak, aby výsledek fungoval – tedy syntakticky a sémanticky správně. To je u programování samozřejmost. Programátoři ale často zapomínají, že po nich budou číst kód i jiní, někdy i oni sami. Napsat kód nejen správně, ale i „hezky“, pak ušetří spoustu práce.

Články Různé

Programování nespočívá jen v zapsání algoritmu v určitém programovacím jazyku tak, aby výsledek fungoval – tedy syntakticky a sémanticky správně. To je u programování samozřejmost. Programátoři ale často zapomínají, že po nich budou číst kód i jiní, někdy i oni sami. Napsat kód nejen správně, ale i „hezky“, pak ušetří spoustu práce.

Články Různé

V minulém díle tohoto miniseriálu jsme se seznámili se základní teorií a prakticky jsme si ukázali, jak vytvářet různé názvy (proměnných, funkcí, tříd atd.) či jaké psát funkce. Dnes, jak jsme si minule v závěru slíbili, si povíme o psaní objektů (tříd), komentářů a o tom, jak vlastně kód formátovat.

Články Různé

V minulých dílech jsme si ukázali, jak správně vybírat názvy, jak správně psát funkce, metody, ale také celé objekty. Také jsme si pověděli, že nebudeme psát komentáře, a pokud ano, tak pouze výjimečně a hlavně správné, přínosné komentáře. Dnes si ukážeme, k čemu a jak dokáže pomoci hezké formátování kódu.

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.