Moje garáž, můj hrad – začíná seriál nejen pro kutily (díl 1)
Se ženou se dělíme o jednu garáž systémem „kdo dřív přijede, ten parkuje v teple“. Ten druhý má smůlu. Jak však zjistit bez otvírání garáže nebo telefonátu ženě, jestli je tam místo? Jednoduše. Sestavíte zařízení, které vám bude schopno přes internet dát informaci, zda je garáž volná. Ano, je to ujeté, ale funguje to. V sérii článků se dozvíte, jak jsem celé zařízení vyráběl od A do Z. Celý projekt vznikl na akci GDG Open Hardware Hackathon.
Moje garáž, můj hrad – zapojujeme Arduino Yún (díl 2)
Arduino Yún kombinuje na jedné desce Arduino Leonardo a linuxový počítač s distribucí Linino odvozenou od OpenWRT. Tato kombinace spojuje jednoduchost Arduina pro komunikaci se senzory s výpočetním výkonem a síťovou komunikací na Linuxu. V článku se budeme věnovat konfiguraci Arduino Yún a propojení Arduino – Linux.
Moje garáž, můj hrad – připojujeme Amazon (díl 3)
V tomto díle se budeme věnovat službě AWS Identity and Access Management (IAM),která je určena pro nastavování práv pro přístup k ostatním službám AWS a službě Amazon Simple Queue Service (SQS).
Moje garáž, můj hrad – boto nám to zařídí (díl 4)
Tento díl bude věnovaný knihovně boto pro Python. Tato knihovna zapouzdřuje komunikaci s AWS API. Uvidíte, jak správně manipulovat s klíči a jak posílat a číst zprávy služby Amazon SQS. Pokud vám nevyhovuje Python, tak není problém použít cokoliv jiného. AWS API SDK je dostupné pro většinu programovacích jazyků. Práce s klíči je v podstatě identická a na knihovně nezávislá.
Moje garáž, můj hrad – posíláme dotaz do garáže (díl 5)
V tomto díle vytvoříme webovou stránku hostovanou na službě S3, která nám umožní poslat dotaz do garáže, zda je volná nebo ne. Použijeme k tomu knihovnu AWS SDK for JavaScript in the Browser, která umožňuje přímý přístup k AWS API z webového prohlížeče. Přístup zabezpečíme pomocí externího poskytovatele identity. V tomto příkladu použijeme Google+, ale můžete použít něco jiného.
Moje garáž, můj hrad – měříme vzdálenost ultrazvukem (díl 6)
Software máme hotový a je na čase začít řešit hardware. Budeme se zejména věnovat práci s ultrazvukovým dálkoměrem a sběrnicí I2C.
Moje garáž, můj hrad – a konečně parkujeme (díl 7)
V tomto díle se budeme věnovat dokončovacím pracím a alternativním řešením. Ukážeme si hlavně, jak můžete navrhnout mechanický díl pro 3D tisk.