Přejít k navigační liště

Zdroják » Subjektivně

Archiv pro štítek: Subjektivně

Články Různé

Každý trochu schopný a viditelný vývojář dostává prostřednictvím e-mailu nebo sociálních sítí několik nabídek práce měsíčně. Pokud chcete takové vývojáře oslovit, musíte se velmi snažit, aby právě vaše nabídka mezi ostatními nezapadla a dotyčného zaujala. V tomto článku si ukážeme, jak na to.

Články Různé

Strategii KISS, tedy „udržovat při vývoji věci jednoduché a malé, jak to jen jde“, lze použít i v tak jednoduchých případech, jakým je osobní weblog. Nikde není psáno, že weblog rovná se nutně, vždy a nevyhnutelně WordPress (nebo podobný CMS), který je všechno jiné, jen ne „KISS“. Jak by tedy mohl vypadat „minimalistický weblog“?

Články Databáze, Různé

Do diskusí o ORM, NotORM, SQL, noSQL a dalších tentokrát přidáme jeden poměrně radikální názor na ORM. Jeho autor vzbudil tímto článkem poměrně silnou a ostře polarizovanou diskusi mezi vývojáři. Přesto jeho argumenty stojí minimálně za přečtení a zamyšlení. Souhlasíte s nimi? Nesouhlasíte?

Články Různé

Poněkud netradiční materiál pro dnešní čtení připravil Michal Illich. Jsou to komentáře a postřehy k prezentacím na konferenci Startup Lessons Learned. A protože jsou samotné prezentace i Michalovy postřehy velmi zajímavé, rozhodli jsme se přistoupit na takto netradiční formu. Přejeme inspirativní počtení!

Články Různé

Zaujal vás framework Ruby on Rails, ale máte o něm pochyby, resp. nechce se vám plýtvat silami a učit se další webový framework? V článku Lukáše Burkoně z eBallance se dozvíte, jak se k Railsům dostali oni, jaká byla jejich motivace, co jim Railsy přinesly a jakým problémům při přechodu museli čelit.

Články Různé

V poslední době se začínají jako houby po dešti objevovat nejrůznější „automatizované měřiče síly SEO“, které se tváří jako velmi exaktní analyzátory faktorů, ovlivňujících kvalitu stránky. Ve skutečnosti lze o výsledcích těchto měřičů přinejlepším pochybovat, a ještě lépe je ignorovat. Proč?

Články Různé

SEO, MVC, návrhové vzory, knihovny a AJAX už všichni umí, nebo jsou o tom alespoň přesvědčeni. O použitelnosti má ponětí stále víc vývojářů. Kdekdo se zaklíná „čistým kódem“… Jen jedna věc vzbuzuje zatím stále silný odpor – testování! Racionálně vzato to nedává smysl, takže příčina bude někde jinde…

Enum a statická analýza kódu

Mám jednu univerzální radu pro začínající programátorty. V učení sice neexistují rychlé zkratky, ovšem tuhle radu můžete snadno začít používat a zrychlit tak tempo učení. Tou tajemnou ingrediencí je statická analýza kódu. Ukážeme si to na příkladu enum.

Pocta C64

Za prvopočátek své programátorské kariéry vděčím počítači Commodore 64. Tehdy jsem genialitu návrhu nemohl docenit. Dnes dokážu lehce nahlédnout pod pokličku. Chtěl bych se o to s vámi podělit a vzdát mu hold.