8 komentářů k článku Blogeři na téma: CSS preprocesory:

 1. danaketh

  moc na výběr není

  Ono moc na výběr není. Preprocesory s relativně rozumnou syntaxí jsou psané v Node.js nebo Ruby, což znamená nutnost provozovat na serveru něco navíc a riskovat, že si do systému natahám nové, netušené díry.

  Preprocesorům v PHP zase chybí rozum – zápis kódu, pro ty co jsem našel, je něco otřesného (a kód samotného preprocesoru není o mnoho lepší).

  1. David Grudl

   Re: moc na výběr není

   Na serveru není potřeba mít Node.js ani Ruby, protože se na něj nahrávají už zkompilované a nejlépe minifikované styly. Stačí tedy mít překladače nainstalované na lokálním stroji.

   1. Michal Illich

    Re: moc na výběr není

    To za předpokladu, že neděláš plnohodnotný deployment i na serveru.

    To sice není nutné, ale často je to žádoucí – zejména když chceš docílit stavu, že u vývojáře i na serveru se děje deployment stejně.

   2. Michal Augustýn

    Re: moc na výběr není

    Jsem to pochopil tak, že on mluví o „build serveru“, ne produkčním serveru. Takže člověk pak musí mít ten bazmek dostupný na lokále i na build serveru, což je fakt opruz…

   3. danaketh

    Re: moc na výběr není

    Viz pánove výše. Myšlenka jako taková se mi líbí ale je tam ta nutnost mít někde Ruby/NodeJS, což může být nežádoucí nebo nemožné. Třeba kvůli firemní politice, která zakazuje instalovat kdejaké cosi :) I kdyby (zvlášť kdyby) to znamenalo výrazné usnadnění práce.

    BTW: zkusil jsem si lokálně rozjet Stylus a ani jsem si neškrt. NodeJS i NPM jsem nainstaloval bez potíží ale ačkoliv jsem nainstaloval Stylus přes NPM, tak se mi nepodařilo ho použít (že prý neexistuje). Škoda. Ale ještě to zkusím. Ruby záležitosti jsem nezkoušel, protože Ruby už mi do baráku nesmí.

    1. vidya

     Re: moc na výběr není

     ak ste sa ho pokusili instalovat s -g direktivou, zrejme je chyba v nastaveni
     $NODE_PATH, pomerne nedavno sa menilo v npm defaultne umiestnenie globalnych node_modules na /usr/local/lib/no­de_modules

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2514