Blueprint: framework pro kaskádové styly

Josef Strzibny píše o frameworku Blueprint, který se hodí pro kódování designů navržených podle mřížky (grid) a popisuje výhody a nevýhody jeho použití: Blueprint nabízí základní resetování, jednoduché kódování podle mřížky, možnost fluidního layoutu (ukázka), lepší typografii či jednoduché začlenění vybraných ikonek do designu.

Martin Michálek o Blueprint píše: Blueprint je CSS framework, který za vás vyřeší šest základních kodérských úkolů při startu vývoje každého projektu: vynuluje tovární nastavení prohlížečů, nastaví typografická pravidla, specifikuje obecné třídy pro často používané chování prvků, vypořádá se alespoň částečně s MSIE, nastaví vzhled některým prvkům, poskytne velmi silný nástroj pro vybudování layoutu.

Blueprint je jen jedním z mnoha frameworků pro kaskádové styly, zajímavý je i pro svou spolupráci s Ruby on Rails. (Zdroj: Stribny.name, Vzhůru Dolů)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=44