Novou verzi BrowserPlus lze použít i pro aplikace třetích stran

Yahoo! BrowserPlus je rozšíření prohlížečů přidávající jim některé zajímavé funkce pro podporu webových aplikací. Dosud bylo možné BrowserPlus používat jen pro rozšiřování aplikací Yahoo! Od nově vydané verze můžete BrowserPlus použít i pro rozšíření vaší aplikace. Zatím ale nemůžete, psát vlastní rozšiřující moduly pro BrowserPlus. Je ale pravděpodobné, že se i tahle možnost časem objeví.

Z BrowserPlus by se tak mohla stát nejjednodušší možnost rozšiřování rozhraní webových prohlížečů vůbec. Dosud má takovou jednoduchou možnost jen prohlížeč Firefox, u ostatních prohlížečů, např. u Internet Exploreru, se jedná o komplikovanou činnost, kterou ne každý vývojář zvládne. Vzhledem k tomu, že moduly pro BrowserPlus lze psát jednoduše např. v Ruby, bylo by možné modul rozšiřující webové prohlížeče napsat za několik hodin a mohlo by se tak jednat o zajímavý průlom v dějinách prohlížečů.

(Zdroj: CNET)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=223