Framework Ext JS podporuje Google Visualisations API

JavaScriptový framework Ext JS nedávno začal podporovat rozhraní Google Visualisations. K čemu tohle rozhraní slouží? Umožní vám rozmanitou vizualizaci dat bez použití pluginů (např. Flashe). A nejedná se jen o jednoduché grafy. Rozsah rozhraní Google Visualization nejlépe pochopíte pohledem do jeho galerie.

Potřebujete prezentovat data na mapě světa? Stačí použít balíček intensitymap a k výsledku vám stačí několik řádků kódu. Podobně pokud potřebujete organizační diagram a další způsoby pro vizualizaci dat. Nutno podotknout, že generování výstupu vždy neprobíhá na klientovi, ale data se posílají na server, na kterém se vygeneruje např. výsledný obrázek (pozor tedy, odesíláte svá data ven).

Autoři knihovny Ext JS tvrdí, že celé rozhraní ještě zjednodušili a vývojáři používající Ext JS jej můžou využívat, aniž by přišli s původním rozhraním Googlu přímo do styku.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=105