Firefox 3.1 bude další prohlížeč s nativní podporou JSON

Firefox 3.1 bude v pořadí již druhý prohlížeč obsahující nativní podporu JSON (tím prvním prohlížečem je IE8). Podpora do verze FF3.1 se již nějakou dobu plánovala, ale až nedávno byla oznámena oficiálně. Na implementaci do WebKitu se také pracuje.

V čem nativní podpora JSON spočívá? Nativní podporu JSON specifikuje připravovaný standard ECMAScript 3.1. Skládá se ze dvou funkcí JSON.stringify a JSON.parse, které slouží k převedení javascriptového objektu na JSON a naopak. Při načítání JSON tak konečně bude možné přestat používat funkci eval, která je pro tento účel z bezpečnostního hlediska nevyhovující (místo něj se použije bezpečná funkce  JSON.parse).

ČTĚTE K TÉMATU: Seriál JSON pro výměnu dat na webu

Jak přesně nové rozhraní funguje si můžete přečíst v našem článku Nativní podpora JSON v prohlížečích. Dozvíte se v něm mj. že nativní rozhraní můžete začít používat s klidným svědomím už dnes, protože je plně emulovatelné i ve starších prohlížečích.

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek, který vás bude brát za ručičku, ale zlý moderátor diskusí. Smiřte se s tím!

Věděli jste, že nám můžete zasílat zprávičky? (Jen pro přihlášené.)

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=510