FireScope: online referenční příručky SitePointu můžete mít přímo ve Firebugu

Online referenční příručky SitePointu pro HTML a CSS jsou známé a hojně používané (pokud je neznáte, můžete to dohnat). Nyní byly inovovány a přibyla i nová sekce o JavaScriptu.

Ovšem asi nejzajímavější novinkou je Firescope. Jedná se o rozšíření prohlížeče Firefox, které pokud máte nainstalován Firebug, do něj přidá nové panely Reference a Code Example. Oba pracují s lokální databází obsahující referenční příručku HTML a CSS.

K TÉMATU: Jan Odvárko: na Firebugu je radost pracovat

Pokud přímo ve Firebugu procházíte stromem dokumentu a vybíráte jednotlivé značky a atributy, tak v panelu Code example najdete jejich popis a příklad použití. V panelu Reference pak můžete prohledávat HTML a CSS příručku. Příručky SitePointu jsou známy nejen svou kvalitou, ale i pečlivým označením podpory v jednotlivých prohlížečích a upozorněním na proprietární vlastnosti; obojí je součástí rozšíření FireScope.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=454