Vyšel FireUnit – nástroj pro testování webových aplikací

Včera vyšla první oficiální verze nástroje FireUnit. Jedná se o rozšíření prohlížeče Firefox sloužící k tvorbě testů webových aplikací. FireUnit spolupracuje s nástrojem Firebug (který musíte mít také nainstalovaný), do kterého přidává testovací konzoli zobrazující výsledky proběhlých testů. Nástroj byl původně vytvořen pro testování rozšíření Firefoxu jako je Firebug, ale stal se z něj i plnohodnotný nástroj k testování webových aplikací.

Jednotlivé testy vytváříte pomocí JavaScriptu. FireUnit nabízí jednoduché rozhraní pro simulování uživatele. Snadno s ním vytvoříte např. test pro vyplnění a odeslání formuláře a následné zkontrolování výsledků operace. Více o tvorbě testů najdete v blogpostech FireUnit: JavaScript Unit Testing Extension a Fireunit, testing in the Firebug world.

FireUnit můžete stáhnout z nového webu Fireunit.org. Autory FireUnit jsou John Resig a Jan Odvárko, se kterým nedávno vyšel na Zdrojáku rozhovor.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 3

Přehled komentářů

Honza namety pro autory Zdrojaku
Martin Hassman Re: namety pro autory Zdrojaku
dracul Re: namety pro autory Zdrojaku
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=348