Google vydal příručku o bezpečnosti webových prohlížečů

Nová příručka Browser Security Handbook má upozornit webové vývojáře na bezpečnostní omezení a problémy webových prohlížečů. Jejím autorem je známý bezpečnostní expert Michal Zalewski, který od loňského roku pro Google pracuje.

Příručka vás nejen obeznámí se základními bezpečnostními pravidly, bere také v úvahu jejich implementace v prohlížečích a upozorní vás na důležité nekonzistence. Najdete v ní detailní popis bezpečnostních problémů a omezení nejen JavaScriptu, ale i Flashe nebo některých dalších pluginů a kaskádových stylů (v některých prohlížečích lze pomocí CSS spustit JavaScript). Doplňkem příručky je příloha obsahující řadu ukázkových příkladů.

Příručku ocení nejen klasičtí vývojáři webových aplikací, ale i tvůrci mashupů, protože detailně popisuje, co je a co není možné při spolupráci dokumentů pocházejících z různých domén. Jedná se v tuto chvíli pravděpodobně o nejlepší podobnou příručku dostupnou online (navíc pod Creative Commons licencí).

(Zdroj: Google Blogoscoped)

Přečtěte si k tématu: Přehled útoků na webové aplikace

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=332