5 komentářů k článku Hledáte zvuky pro svou aplikaci?:

 1. šachy

  zvuky v aplikacích

  Rvát různé pazvuky do programu (a defaultně je povolit) je prasárna. Lze to pochopit například u antiviru, kde je skutečně potřeba uživateli sdělit že se něco děje, ale aby na mě prohlížeč při kliknutí na odkaz štěkal, to raději ne.

  1. Jarda_P

   Re: zvuky v aplikacích

   Mnohem lepsi je stranka s hudbou, ktera porad hraje. Clovek si pak z Google treba naklika 20 stranek a jak se pak na pozadi v tabech natahuji, zacne to hrat a clovek hleda, ktera debilni stranka za to muze, aby ji zavrel.

   1. Murdej

    Re: zvuky v aplikacích

    Ještě že Pulseaudio umožňuje ztišit jednotlivé aplikace :) Takže veselé střánečky mají útrum.

  2. Karel

   Re: zvuky v aplikacích

   Není program jako program. Některé naše programy se používají na linkách a lidé byli kupodivu nadšeni, když jsme tam dodělali zvukovou signalizaci. Ty nejdůležitější věci nyní dělají podle sluchu, poznají zda se akce spustila a kdy a jak doběhla. Ve chvíli, kdy uživatelé dělají více věcí na jednou a nemohou proto neustále sledovat obrazovku, je zvuk docela užitečná věc. Když navíc vezmeme v úvahu, že se jedná o aplikaci běžící ve znakovém režimu, dostáváme se k tomu, že lidé ani na obrazovku nekoukají – u znakové aplikace to není potřeba, jedete stylem 1, Enter, 14, Enter, 2465, Tab, Tab, 456, Enter. Na tu poslední akci pak aplikace vydá zvukové znamení, po dokončení jiné. Uživatel tak ví, že spustil co chtěl. Pokud se zvuk neozve, tak teprve pak se podívá, co se vlastně děje na obrazovce. Jediný problém byl právě s výběrem zvuků. To co je na internetu je buď kradené nebo to není free pro komerční použití. Nakonec jsme našli, ale je to docela bída.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1500