Hostujte statický web či webovou aplikaci v cloudu Amazon S3

Mnohé webové prezentace či aplikace nepotřebují redakční systém nebo dynamickou serverovou část, která by generovala obsah, vystačí si čistě se statickými HTML stránkami, popř. s JavaScriptem na straně klienta. Přímo se nabízí využít pro takové weby nějaké cloudové úložiště. Nejznámějším a nejdostupnějším pro běžného smrtelníka je pravděpodobně Amazon S3, součást AWS. Bohužel až dosud nebyl pro podobné účely použitelný, protože neuměl zobrazit „indexový dokument“ – pokud uživatel nezadal přímo URL dokumentu, který chce vidět, a napsal jen http://www.exam­ple.com.s3.ama­zonaws.com/ (resp. http://www.exam­ple.com/, pokud měl nastavený CNAME), vrátilo úložiště XML odpověď s informacemi o úložišti.

Nově zavedl Amazon možnost přepnout úložiště do formátu „website“. V tomto formátu lze určit „root document“, tedy dokument, který bude vrácen, pokud uživatel nespecifikuje konkrétní (index.html). Navíc lze nastavit i dokumenty pro chybové stavy 4×x – např. pro „stránka nenalezena“. Amazon S3 tak můžete snadno použít pro hostování statických prezentací či archivů stránek.

Zdroj: AWS Blog

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 7

Přehled komentářů

Anon zajimave
Martin Malý Re: zajimave
Anon Re: zajimave
Martin Malý Re: zajimave
Anon Re: zajimave
Martin Malý Re: zajimave
SikulaCZ Amazon S3 API
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2005