HTML5: Zastavte hype

„Jak Apple a Google oznámili podporu HTML5, stal se z tohoto pojmu buzzword měsíce,“ píše v článku A HTML5 Primer for the Overwhelmed na weblogu vývojářů ExtJS Michael Mullany. „Hledali jsme zaměstnance se zkušenostmi s HTML5, a uchazeči nám jako ukázku schopností HTML5 předváděli ledacos, od jednoduchých animací v JavaScriptu po efekty v CSS3. Stejně jako se na konci minulého desetiletí staly AJAX a Web2.0 široce používanými (a zneužívanými) nálepkami pro novou generaci webového vývoje, stává se dnes něco podobného i s termínem HTML5.“

Mullany nabádá k pečlivému odlišení jádra HTML5 (Core) od širší „rodiny HTML5“, do níž patří kromě vlastního HTML5 i další služby či specifikace, které buď s HTML nikdy neměly nic společného (CSS3), nebo se postupem času oddělily coby samostatné produkty (Web Workers). V článku velmi srozumitelně popisuje změny, které přináší „rodina HTML5“, a upřesňuje jejich rozdělení na změny v HTML, změny v CSS a další (doplňkové) funkce.

Zdroj: The Register

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1217