Internet Explorer 8 bude propagovat název Trident v User-Agent řetězci

Připravovaná osmá verze Internet Exploreru bude mít odlišnou strukturu User-Agent řetězce oproti předchozím verzím IE. Na jeho konci přibude označení používaného jádra, tedy „Trident/4.0“. Jádro Trident se prvně objevilo v Internet Exploreru 4 pro Windows a vydrželo až do současné verze (byť jej pro účely IE8 čekaly velké změny, dle některých informací prakticky kompletní přepsání). Microsoft dosud název Trident nijak významně nepropagoval, nyní tak bude činit alespoň v User-Agent řetězci, který v závislosti na operačním systému a zobrazovacím módu prohlížeče může vypadat např. takto:

Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0)

Označení Trident bude přítomno v User-Agent řetězci i v kompatibilním módu prohlížeče. Umožní tak rozpoznání IE7 (který „Trident“ v User-Agent řetězci neobsahuje) od IE8 v kompatibilním módu, který se maskuje jako IE7 (s jediným rozdílem – obsahuje „Trident“ v User-Agent řetězci).

(Zdroj: IEBlog)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 2

Přehled komentářů

McBig je to fajn ale...
michalstanko Článok o histórii user agent reťazcov
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=409