Jak logovat javascriptové chyby (nejen) pomocí Google Analytics

Pravděpodobně logujete (a sledujete) chybové hlášky vaší aplikace, které vzniknou na serveru, ale máte přehled i o těch, které vzniknou v JavaScriptu na prohlížeči uživatele?

Možné to je. Využijte k tomu událost window.onerror , která je vyvolána při vzniku javascriptové chyby a obdrží tři argumenty (1: popis chyby, 2: url souboru, ve kterém došlo k chybě, 3: číslo řádku, ve kterém došlo k chybě). Detekované chyby můžete snadno odeslat na váš server (ukázka, jak na to), kde je můžete logovat.

Zajímavé řešení se objevilo včera na blogu ThetaBoard, kde navrhují logovat javascriptové chyby prostřednictvím Google Analytics. Autoři zmiňují některé nedostatky, např. pomalou odezvu Google Analytics – o problému se dozvíte až se zpožděním, ale jinak je řešení funkční. Vzápětí se objevil podobný návod používající namísto Google Analytics službu Mixpanel.

Pokud ovšem mají logované informace dávat smysl, nemůžete používat minifikované skripty, v takovém případě byste místo vzniku chyby jen stěží našli (ovšem i v takovém případě byste se minimálně dozvěděli cenou informaci „že se s aplikací děje něco divného“).

Pokud chcete logovat javascriptové chyby přímo, ale nechcete v tuto chvíli vytvářet vaše vlastní řešení, můžete využít jedné z následujících služeb:

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2509