6 komentářů k článku Jak putují elektrony v procesoru 6502?:

  1. Martin MalýAutor příspěvku

   Re: Amiga

   Díky… Ještě jsem uvažoval, jestli napsat „od Atari 400“, a pak jak jsem psal „Commodore“, naskočila mi Amiga… Opraveno, dík za upozornění.

   1. Jiří Kosek

    Re: Amiga

    No v C=64 byla 6510, když už jsme u toho ;-)
    Rozdíl, jestli si to pamatuji, byl v tom, že první dvě adresy paměti se u 6510 mapovaly na I/O porty, kdežo u 6502 tam byla normální paměť. Ale možná to bylo také úplně jinak, je to už 20 let ;-)

     1. ctirad

      Re: Amiga

      Když už se tu tak vesele puntičkaří, tak informace na tom linku jsou taky dost zavádějící. Vzbuzuje to dojem, že 6502 bankování neumožňuje a jako příklad se uvádí VIC-20. Jenže tam to není kvůli 6502, ale prostě proto, že při jeho malinkaté RAM nebyl žádný důvod věci komplikovat nějakým bankováním. U osmibitovího Atari se s 6502 bankuje o sto šest, akorát že se to neřídí přímo I/O portem jako na 6510, ale registrem v externím čipu PIA.
      A když už jsme v tom, tak ani v tom Atari není tak úplně čistokrevná 6502, ale „SALLY“, což je 6502 doplněná o signál HALT, co při nastavení CPU zastavil, přepnul sběrnici do vysoké impedance a umožnil tak řídit sběrnici přímo grafickým čipem ANTIC. Ale to jen tak pro doplnění ;)

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1605