Jespers: „Kradení audiovizuálního obsahu nebylo nikdy tak snadné, jako s HTML5“

Pod provokativním titulkem se skrývá správná připomínka Serge Jesperse (Adobe Platform Evangelist), který poukazuje na snadnost, s jakou lze z HTML5 stránek získat adresu video či audio souborů a ty následně stáhnout, šířit apod., protože tagy AUDIO a VIDEO nemají zabudovanou žádnou ochranu proti takovému „úniku“, jakou disponuje např. Flash.

V komentářích pak zaznívá protiargument: Na internetu není „nezcizitelný“ obsah, jakékoli streamované video či audio lze vždy odchytit, dekódovat a uložit, liší se jen obtížnost takového kroku. HTML5 jako otevřená technologie je tedy – logicky – otevřená i v tomto ohledu.

Otázkou zůstává, jak se vyvine situace u těch poskytovatelů, kteří dnes využívají např. DRM, zda budou tlačit na zavedení podobných mechanismů do HTML5, nebo zda DRM opustí, nebo zda zůstanou u svých proprietárních videopřehrávačů.

Jak podle vás dopadne chráněný multimediální obsah na webu?

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 7

Přehled komentářů

blizzboz Re: Jespers: "Kradení audiovizuálního obsahu nebylo nikdy tak snadné, jako s HTML5"
jurasn Smutné
Sten Chráněný flash
marosh Re: Chráněný flash
To Re: Chráněný flash
pas Re: Chráněný flash
srigi Re: Chráněný flash
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2011