JSHint, nový kontrolér syntaktické správnosti JavaScriptu

Mezi lidmi, používajícími JavaScript, je důvěrně známý nástroj JSLint Douglase Crockforda, který kontroluje syntaktickou správnost skriptů. Tento nástroj odvádí sice dobrou práci, ale mnohými je kritizován za nadměrnou přísnost. Paul Irish (např. Modernizr) a Anton Kovalyov (vývojář v Disqus) proto přišli s komunitním forkem tohoto systému, který nazvali JSHint.

JSHint je, podle jejich slovm „JSLint pro skutečný svět, který netýrá váš kód“. Stejně jako JSLint určí syntaktické chyby, ale na rozdíl od něho přeskakuje věci, které jsou, podle Crockforda, „známé tím, že by mohly způsobit v projektech omyly“. Důvodem pak bylo nabídnout nástroj pro kontrolu syntaxe, který by nebyl zcela v moci jediného člověka s leckdy radikálním pohledem na svět, ale byl by spravován komunitou. Zdrojový kód JSHintu naleznete na GitHubu.

Začal programovat v roce 1984 s programovatelnou kalkulačkou. Pokračoval k BASICu, assembleru Z80, Forthu, Pascalu, Céčku, dalším assemblerům, před časem v PHP a teď by rád neprogramoval a radši se věnoval starým počítačům.

Komentáře: 1

Přehled komentářů

tdvorak implementace
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=2007