Khronos Group pomůže Mozille s akcelerovanou podporou 3D grafiky na webu

Na webu se již poměrně dobře usídlila 2D grafika, poslední dobou i pomocí značky canvas z HTML5. To ovšem nestačí, zájem je pochopitelně i o 3D grafiku. HTML5 specifikace počítá s dalším rozšířením canvasu o 3D mód, ovšem nijak jej nedefinuje (a definovat neplánuje). Proto se prohlížeče Firefox a Opera nějaký čas snaží přijít s vlastním návrhem 3D rozhraní canvasu, které by do prohlížečů vložilo nativní podporu 3D grafiky včetně hardwarové akcelerace.

Khronos Group nedávno oznámil založení pracovní skupiny, které ve spolupráci s Mozillou připraví otevřený standard 3D grafiky pro web. Zveřejnění první pracovní verze se očekává do 12 měsíců. Lidé z Mozilly tuto pomoc vítají a podporu přislíbil i Google.

Pod hlavičkou Khronos Group vzniká např. standard OpenGL, má tudíž s grafikou své zkušenosti. Reakce dalších prohlížečů (ani reakce W3C) se zatím neobjevily, uvidíme, zda se k této aktivitě také připojí.

Vystudoval jsem biochemii. Vymyslel a založil Zdroják. Aktuálně ho vedu. Nejsem váš hodný tatínek. Nebudu vás brát za ručičku. Dělám tu zlého moderátora. Smiřte se s tím!

Zatím nebyl přidán žádný komentář, buďte první!

Přidat komentář
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=614