11 komentářů k článku Kniha „C# a .NET 2.0 profesionálně“ za 199 Kč:

 1. Tom

  .NET 2.0?

  Kdyby to někdo přehlédl, tak ta kniha byla aktuální tak před pěti lety. Dnes, v době .NET 4, se dá použít jako těžítko či jako drahé palivo do kamen.

  1. X

   Re: .NET 2.0?

   Ale to zase přeháníte. Pro začátečníka je stejně validní i na .Net 4.0. A je potřeba si uvědomit, že .Net 3.0 a 3.5 jsou „pouze“ přidané frameworky, nikoliv nový runtime.

   1. Tom

    Re: .NET 2.0?

    Jenže není C# jako C#. Verze 2.0 se od verze 3.0 a hlavně 4.0 liší zásadními novými vlastnostmi…

    1. Marek

     Re: .NET 2.0?

     četl jsem tuhle knihu (česky) i její pokračování o .NETu 4 od stejného autora (anglicky). Už je nemám k dispozici, ale byly velmi velmi podobné. Určitě pro toho, kdo se chce seznámit se C# je toto výhodná koupě.

     1. mixal11

      Re: .NET 2.0?

      nezdielam vas nazor

      radsej dam 800 korun za aktualne ako dat 200 za nieco, co ma moze naucit zlym navykom.

      1. Marek

       Re: .NET 2.0?

       Špatným návykům? Cože? V té knize 2.0 nejsou žádné špatné návyky, jenom v knize 4.0 je napsáno, jak se dají dělat ty samé věci efektivněji = kratší zápis, syntaktický cukr. Je tam vysvětleno, že ve skutečnosti (na úrovni bajtkódu, VM se téměř nezměnil) se používá stejně pořád to samé.

       Celý .Net4 mi přišlo jako jedno velký zkracování a stavění frameworku nad frameworkem.

 2. pravdokop

  I kdyby to bylo zadarmo...

  …tak bych si to nekoupil. Proč bych se omezoval na proprietární technologie, když existují globální, osvědčené a s mnohem širší použitelností (více platforem atd…)

  1. blizzboz

   Re: I kdyby to bylo zadarmo...

   multiplatformnost sa neskutočne precenuje, 95% užívateľov desktopov má Windows.

  2. Satai

   Re: I kdyby to bylo zadarmo...

   Typicka predstava „jedno reseni bude stacit vsem a ja vim, jake to je“.

   Multiplatformost je urcite pridana hodnota, ale neprijde mi ultimatni a prebijejici vsechno. Nekdy je lepsi mit jeden kod pro vsechny platformy, nekdy je lepsi mit zvlastni reseni pro kazdou platformu, nekdy je lepsi vyvijet jen pro jednu platformu. Zalezi na projektu.

   Pokud firma potrebuje napsat neco, co se integruje do jejich IS, ktery je Windows only, tak ma Solaris port prioritu 0. Pokud chcete perfektni GUI pro nekolik OS, tak vam nezbude nez GUI cast napsat pro kazdou platformu zvlast. Pokud chcete podporovat hodne OS a nezalezi na dokonalosti, tak budete volit mezi multiplatfornim frameworkem a webovym resenim.

  3. Karlik

   Re: I kdyby to bylo zadarmo...

   To je ono, díky, že jsi nám otevřel oči, bylo potřeba aby to už někdo řekl otevřeně, nepoužívejme zlé technologie, jak jsme byli hloupí, jsi náš hrdina, sděl nám prosím své skutečné jméno ať si jej může dát vytisknout na tričko a prosím piš ty své zbytečnosti do co nejvíce diskuzí !

  4. mikiqex

   Re: I kdyby to bylo zadarmo...

   Preferovat určité řešení, jen protože funguje na více platformách, je jako preferovat anální sex, protože funguje na obou pohlavích.

Napsat komentář

Tato diskuse je již příliš stará, pravděpodobně již vám nikdo neodpoví. Pokud se chcete na něco zeptat, použijte diskusní server Devel.cz

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=1987