Malo: extrémně minimalistický CSS framework

Zmiňovali jsme již o několika CSS frameworcích, ale nový projekt Malo je mezi nimi výjimečný. Je výjimečný tím, že je minimalistický. Tak minimalistický, že se snad ani nedá hovořit o frameworku. Jeho velikost je totiž necelých 250 bytů (jeden stylopis o osmi řádcích). Mohlo by se zdát, že takový krátký kód bude prakticky k ničemu, ale opak je pravdou. I s tak malým stylopisem snadno vytvoříte layout webu, podívejte se na několik příkladů: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. Výsledný design funguje ve všech běžných prohlížečích. Pokud vás Malo zaujal, s principy jeho používání se během několika málo minut seznámíte na stránce projektu nebo prostudováním dvou ukázkových příkladů.

Malo je minimalistický, jelikož se soustředí pouze a jen na tvorbu layoutu. Proto, pokud budete chtít něco víc (nastavit barvy, typografické vlastnosti apod.), musíte už sáhnout po svých znalostech kaskádových stylů. Malo nevznikl na zelené louce, jedná se totiž o extrakt CSS frameworku Emastic. Oba mají stejného autora, kterým je Vladimir Carrer.

(Zdroj: Carrer web log)

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=236