Microsoft spouští další kampaň pro IE8 a obouvá se do dalších prohlížečů

Australská pobočka Microsoftu spouští kampaň pro propagaci IE8. Na Twitter kanálu Tengrand_IE8 se od zítřka začnou objevovat indicie vedoucí k internetovému pokladu o výši deset tisíc dolarů, který získá první, kdo jej na internetu nalezne. Nutnou podmínkou k nalezení je ovšem používání toho správného prohlížeče, čili Internet Exploreru 8. V ostatních prohlížečích poklad údajně nalézt nelze.

Aktualizace: Další nutnou podmínkou pro obdržení výhry je být obyvatelem Austrálie.

stránka propagující celou kampaň sděluje v různých prohlížečích jinou zprávu. V případě, že používáte prohlížeče konkurenční, se jedná o zprávu s ofenzivním nádechem. Porovnejte sami podobu stránky ve: Firefoxu, Chrome, Safari, IE6, IE8 a dalších prohlížečích.

Není divu, že mezi fanoušky dalších prohlížečů kampaň vyvolala negativní reakce, počínaje tvrzením, že lidem je třeba za používání IE platit a konče vytvořením stránky Ten Grand Is Buried There.com (nikoliv nepodobné názvu oficiální stránky kampaně Ten Grand Is Buried Here.com),  která naopak funguje v prohlížečích kromě Internet Exploreru.

Jedná se v tomto měsíci o druhou propagační kampaň IE8 (předchozí kampaň spočívala v darování peněz hladovějícím Američanům za každý stažený IE8 – video z akce). Ani České republice Microsoft nezahálí a nabízel instalační IE8 návštěvníkům akce Svět knihy. Můžeme tedy říct, že Microsoft útočí na všech frontách. Bude zajímavé sledovat, zda to něco udělá se statistikami prohlížečů.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 9

Přehled komentářů

Brbla Inu...
Ruthion Re: Inu...
Lopata Re: Inu...
jjj Re: Inu...
jos Re: Inu...
Jean Vtipne, vtipne ...
test už viem kde sa inšpirovali :D
Petr kritizovat IE a jiné produkty MS
Martin Hassman Re: kritizovat IE a jiné produkty MS
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=748