Microsoft vydal toolkit pro mikroformáty. Přidává jejich podporu nejen do Internet Exploreru

Oomph je microformats toolkit, který přidává podporu mikroformátů do Internet Exploreru. Pokud si toolkit stáhnete a nainstalujete, stačí, abyste se ocitli na stránce s mikroformáty (vyzkoušet to můžete na tantek.com) a IE vám v levém horním rohu nabídne ikonu, která vám zobrazí mikroformáty ve stránce a umožní jejich export. Celý projekt je k dispozici i se zdrojovými kódy pod Microsoft Public Licencí.

Tookit toho ale umí mnohem víc. Pomůže vám i s vytvářením mikroformátů a dokonce dokáže zviditelnit mikroformáty i pro prohlížeče, které je nepodporují. Stačí, když do svých stránek zalinkujete jednoduchý skript (postavený na jQuery). Kompletní představení toolkitu Oomph najdete na YouTube. Microsoft se tak nejen přidal k výrobcům prohlížečů, kteří s mikroformáty počítají, ale pomáhá jejich rozšíření po celém webu.

Pokud vás mikroformáty zajímají sledujte seriál Kódujme sémanticky s mikroformáty, který na Zdrojáku průběžně vychází.

Martin Hassman založil a vede magazín Zdroják. Absolvoval VŠCHT Praha. Byl u založení projektu CZilla (dnes už nepamatujete, nevadí). Stavěl mosty a metal cestu pro HTML5 (to tu ještě máme). V GUG.cz organizoval akce pro vývojáře (a jestli neumřeli, kódují si dodnes…).

Komentáře: 9

Přehled komentářů

habendorf Nedaří se
Martin Hassman Re: Nedaří se
habendorf Re: Nedaří se
Martin Hassman Re: Nedaří se
Martin Hassman Re: Nedaří se
habendorf Re: Nedaří se
Martin Hassman Re: Nedaří se
f4bian Geo microformaty
Martin Hassman Re: Geo microformaty
Zdroj: https://www.zdrojak.cz/?p=142